ЛАРП

21 Януари, 2018, 11:12:05 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Занаятчийницата » Дискусии - брони »Тема: Изработка на ризница

Автор Тема: Изработка на ризница  (Прочетена 505 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Black_one

• Публикации: 21
  • Liked: 6
    • Профил
Re: Изработка на ризница
« Отговор #30 -: 02 Януари, 2018, 15:34:03 pm »
Това е майсторско изпълнение - аз още режа халки.

Проблемът е, че 10 кг са лъскави, а 5 кг са матови, въпреки че телта е от едно и също място.
Сега не знам кой вариант да избера:
1.  да ги смеся и да плета с каквито ми попаднат, така че да не стане шарения, а да се разпределят равномерно;
2. да ги смеся и да ги оставя да си изравнят цветовия нюанс

И за койфа да попитам - при започване на плетенето, колко халки трябва да се нанижат на централната халка? Тази бройка от диаметъра на главата ли зависи и как се определя? Гледам, че бройката варира - от 6, 8 до 12

Забравих - Честита Нова година на всичките 2-3 човека, които влизат в тук  :D

Mayvena

• Публикации: 395
  • Liked: 156
  • Paladin tank in the field!
    • Профил
    • Моят блог
« Отговор #31 -: 03 Януари, 2018, 10:48:54 am »
Честита Нова Година и от мен :)

За лъскавината - аз лично бих ги размесил. С носенето постепенно ще се поизравни цвета.
За коифа - с по-малко първоначални халки ще трябва повече да разширяваш надолу. Аз бих почнал с 8, но Бускадор може да даде по-адекватен съвет, защото е плел коифове, а аз не съм.

Black_one

• Профил
« Отговор #32 -: 07 Януари, 2018, 10:01:37 am »
И аз не съм плел такива неща, но ми звучи логично да почна първо от главата, а ризницата след гамбезона.
Ето и какво намерих в TCM, след което го изчуках малко да заприлича на каска и избеления брезент:

Mayvena

• Профил
    • Моят блог
« Отговор #33 -: 08 Януари, 2018, 12:10:23 pm »
Като му изшкуриш надписа TCM ще стане чуден кетъл :) А брезента с какво го избели?

Black_one

• Профил
« Отговор #34 -: 08 Януари, 2018, 18:08:34 pm »
Като му изшкуриш надписа TCM ще стане чуден кетъл :) А брезента с какво го избели?

Брезента го избелих с някаква евтина белина от магазина. Много трудно се шие, защото е около 1.5  мм дебел и се разнищва.
 Металният съд от TCM беше с  обло дъно, затова го взех  - веднага ми заприлича на каска   :D

Mayvena

• Профил
    • Моят блог
« Отговор #35 -: 08 Януари, 2018, 19:15:00 pm »
Да, брезентът има навика да се нищи гадно и задължително си иска някакво поръбване - дали подгъв, ръчен поръбващ шев или оверлог - все нещо трябва да се направи веднага щом се разкрои.

А за избелването - задължително ще пробвам. Ако не за друго, то евентуално за тента.

Black_one

• Профил
« Отговор #36 -: 12 Януари, 2018, 13:15:14 pm »
След дълго лутане и с голямата помощ на другите двама, които влизат в този форум (няма да посочвам имена  :D, най-накрая реших каква ще е първата ми творба - нещо между 10 и 13 век.

Black_one

• Профил
« Отговор #37 -: 13 Януари, 2018, 07:03:34 am »
Да, брезентът има навика да се нищи гадно и задължително си иска някакво поръбване - дали подгъв, ръчен поръбващ шев или оверлог - все нещо трябва да се направи веднага щом се разкрои.

А за избелването - задължително ще пробвам. Ако не за друго, то евентуално за тента.

Ето  тази снимка на обувките не можах да прикача:

Бускадор

• Публикации: 1371
  • Liked: 239
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #38 -: 16 Януари, 2018, 15:19:02 pm »
Тука сме за още дейност.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.