ЛАРП

13 Декември, 2017, 08:15:27 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Занаятчийницата » Дискусии - оръжия »Тема: Арбалет

Автор Тема: Арбалет  (Прочетена 375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дракония

• Публикации: 36
  • Liked: 34
    • Профил
Арбалет
« -: 16 Февруари, 2017, 14:45:43 pm »
Неволите на един ловец на демони, който през живота си не е държал арбалет в ръцете си:

Значи... Взех си най-евтиния вариант, принципно е замислен за възстановки. 32 сантиметра, пише "ограничена функционалност", но никъде нямаше данни колко либри е силата на опън (тъпа и безотговорна съм, знам). И докато от клана ми умуват къде да ми заврат въпросния арбалет, може ли някой да ми каже как да изчисля силата на опън?

Другият проблем са болтовете - задължително е да са купени от сертифициран производител, собствено производство не се допускат в игра. Само дето най-късите са 24 сантиметра, а както казах, арбалетът е 32... Това доколко ще сработи?
Каквото и да е станало този път... НЕ БЯХ АЗ!

Ghoul

• Публикации: 524
  • Liked: 306
    • Профил
Re: Арбалет
« Отговор #1 -: 16 Февруари, 2017, 16:47:49 pm »
Закрепи го вертикално.  Спусъка долу, лъка - горе.
После с кука и въже дърпай тетивата право надолу, все едно опиташ да го заредиш. Намери човек да ти помага, че да не изкъртиш някой зъб  :friends:
Постави тежести в долния край на въжето. Когато тетивата стигнат спусъка - това е правилната тежест.
Най-удобно е с гири/дъмбели. Или шишета с вода (1 литър = 1кг. = 2,2 либри - грубо казано)

P.S.
Става лесно и с ръчен (т.нар. "рибарски") кантар. Закачаш куката на тетивата и дърпате с помощника, докато тетивата стигнат спусъка. Отчиташ показанието и това е ...
« Последна редакция: 20 Февруари, 2017, 19:29:47 pm от Ghoul »
Е'лате по'ече !
Преди да опиташ да ме дразниш - помисли, че може и да успееш !
Много като тебе вече плакаха ...
Който се смее последен, ... значи има пистолет

Бускадор

• Публикации: 1367
  • Liked: 237
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #2 -: 17 Февруари, 2017, 11:37:45 am »
за болтовете питай дали може да си сглобиш със готови глави.

В такъв случай купуваш си няколко бейерски глави и обикновени стрели фибро стъкло и си ги монтираш на нужната дължина.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Дракония

• Публикации: 36
  • Liked: 34
    • Профил
« Отговор #3 -: 28 Февруари, 2017, 19:50:36 pm »
Та арбалетът пристигна най-после, заедно с една стреличка за възстановки. Нея я изстрелва на 5-6 метра, ларпърските са му много тежки и дълги и падат  ;D Ще пробвам със скъсени, но ме е страх, че ще се превъртат във въздуха
Каквото и да е станало този път... НЕ БЯХ АЗ!

Garrett

• Публикации: 77
  • Liked: 66
  • Шеф на наемници
    • Профил
« Отговор #4 -: 01 Март, 2017, 00:31:18 am »
На такива разстояния не би трябвало. Пробвай и виж.