ЛАРП

28 Май, 2018, 09:43:32 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Хроники » 2016 » Стария Свят - Празник на пролетното равноденствие »Тема: Отзиви и коментари

Автор Тема: Отзиви и коментари  (Прочетена 2563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sevar The White Wolf

• Школа на войната
  • *
  • Публикации: 398
  • Liked: 221
    • Профил
Отзиви и коментари
« -: 20 Март, 2016, 10:45:37 am »
Чакаме коментари по темата! Всеки който има да каже нещо, най-вече градивна (положителна) критика, моля, да си го каже ;)
Моите лични "награди" :
Лазарус - Най-добрият стрелец, който съм виждала на ларп.

Mayvena

• Публикации: 395
  • Liked: 156
  • Paladin tank in the field!
    • Профил
    • Моят блог
Re: Отзиви и коментари
« Отговор #1 -: 20 Март, 2016, 11:20:15 am »
Първо искам да благодаря на организаторския екип за чудесната игра. Игровата механика беше прекрасно измислена за бойна игра и наистина водеше до постоянни битки, което си беше целта. Балансът беше прекрасен - допълнителните точки на волсунгите бяха точно както и колкото трябва за да противостоят на заклинанията и численото превъзходство на фракциите на Слънцето и Луната. Всъщност единствената забележка, която имам към организатроския екип беше за изборът на терен - този терен, макар и не лош само по себе си беше изключително изтощителен за тази игра (поне за волсунгите, които бяхме постоянно в движение). Така или иначе това далеч не беше фатална грешка, която да счупи играта и е по-скоро препоръка, която да се има предвид. В началото се появиха един-два дребни бъга (някои играчи не бяха разбрали че заклинанията могат да се ползват само по веднъж, а не по веднъж на битка), но това бързо беше изяснено и не счупи играта.
От друга страна, имаше немалко играчи, които се постараха да развалят удоволствието на всички, с желанието си за победа на всяка цена. Имаше множество случаи на неотчитане на удари и на груба и опасна игра. Аз самият отнесох 6 силни удара в главата и съм изключително благодарен на Боги за шлема, който ме опази. Далеч не бях единственият, ударен в главата. По-лошото обаче е, че имаше случай на играчи изблъсквани в дървета, играчи изблъсвани в дерета, в скали... Толкова ли е трудно да помислиш, че като блъснеш някой, той трябва да има къде да отиде?

Zeratul

• Стража
  • *
  • Публикации: 651
  • Liked: 195
    • Профил
    • http://www.bgparty.org
« Отговор #2 -: 20 Март, 2016, 12:55:16 pm »
Благодаря на организационния екип за старанието и играта. Имаше много добри идеи за провеждането на ларпа. Механиката със ден/нощ и последователното придвижване на групите, за да не се срещнем на 1вия час беше добро хрумване. 2те групи - Дуло и ИВ като нападатели също.
Малко градивна критика както пожела Лазар
- Комуникация - 4 радиостанции щяха да ви улеснят живота - защото можеше да координирате атаките и да имате контакт с групите и да знаете кой кога се придвижва - получи се следното - тръгваме по време на деня, нападате ни - убивате няколко човека, ние се връщаме до лагера,  чакаме 10 мин и след това идва нощта - 40 мин на 1 място и нищо за правене (както може би се досещате РПто беше на да кажем ниво "ейййй откога не съм те виждал айде да пием довечера еди къде си") и това малко вадеше хората от филма. Накрая пък вие се криехте и чакахте да ви гоним, а ние се бяхме окопали и чакхме да ни нападнете докато ви удържаме пък имаше хора в гората да търсят липсващите руни и това пак беше около 30-40-час дето само седяхме и народа не знаеше какво става и беше брутален офтопик. После успяхме да се свържем с Киро и играта тръгна - но предполагам и на вас не ви е било яко да киснете в гората и да ни чакате. Вашата задача беше трудна - на пресечен терен, макар и линеен трябваше постоянно да сте нагоре надолу и да се биете - съответно това си води до сериозна умора и прочие - мисля, би било полезно ако можехте да се чувате с другата група и да правите нападения заедно или координирано.
- Баланс - Ние бяхме много...вярно сбирщайн шайка, но много. Може би отначало можеше да вземете още хора за вашите фракции - напр аз и други хора с удоволствие бихме се били със вас или пък ако идеята е била кланова битка за вас и ИВ можеше да сте на повече точки - ние след 1те 2 битки ни беше някво ...губим 2ма човека и 2 ранени и това е ... за да ни вкарате във филма още от начало трябваше да ни смачкате, поне по мое мнение една загуба/2/3/4...щеше да мотивира хората, да ги вкара в игра и да ги накара да мислят и да съобразяват, със 3 лесни победи много лесно започваш да си говориш за някви весели неща там, за пиене и стари ларпове - Мен лично ми хареса когато просто дойдохте и ни смазахте - после имахме дискусия дълга за тактиката и започнахме да правим малко по умни и интересни неща - обходи, ядро и 2 крила на пасмината и прочие. Тук спекулирам - вие си знаете най-добре, аз споделям мнение.
- Инвентар - хора като Майв на тоя терен...ми не ефективността е около 0. Вие нали сте вълци, племена нещо си - трябваше да сте с леки брони на по 3-4-5 точки и да ни пукате гъза от бой за да е интересно ... ако аз водех армията ни щях да ви заобиколя и от вас имаше не повече от 3ма който евентуално можеха да ни последват със скоростта ни на движение, а вие щяхте да окапете из деретата. Но все пак е бойна игра нали - затова ходихме по пътя и се бихме.
- Колкото до офтопика и забранените удари и хората с изцяло дървени щитове... това не знам - малко ме върна в старите игри, неприятно е но не знам доколко е проблем подлежащ на 100 решаване - имаше оставени щитове - адмирации за Нориел за забележката и реакцията на инструктажа. Имаше и опасна игра - хора не идвали на ларп изобщо или с години свикнали на хард неща, не чуващи СТОП игра - визирам ситуацията с ГраХаз и Нориел когато пред мен 4 човека удариха Лазар докато се опитваше да каже "КАК СИ?" ... Такива моменти също убиват играта и удоволстеивто от нея - и Павката не беше особено щастлив и Майв, и Боги ... съжалявам за което.

Надявам се да съм бил поне малко полезен, аз лично си изкарах добре - потичах, побихме се, беше яко. На лятното слънцестоене - пак ще дойда ;)
Съжалявам ако съм боднал някой по силно с копието - Лазар и едно от новите момчета.
Благодаря на Великата вълчица за дуела - за мен беше чест !

Поздрави и до нови срещи !

P.S. Би било прекрасно в масова битка някои фотографи да не се врат прекалено близо защото не е яко да трябва да пазиш и тях, особено на тоя терен ;)
« Последна редакция: 20 Март, 2016, 12:57:06 pm от Zeratul »

When you reach the Hell,tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction.
[11:57:53]GraHaz says: damn, ur gonna live forever :D

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #3 -: 20 Март, 2016, 13:04:09 pm »
Ей, тва е значи, един път ще ударя Нориел по носа и сега целия форум ще научи :D
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

Косара

• Арбитър
  • Публикации: 212
  • Liked: 64
    • Профил
    • Клан Дуло
« Отговор #4 -: 20 Март, 2016, 13:19:06 pm »
Аз съм на съвсем същото мнение (1:1) като Жоро и страшно много им благодаря, че с Хелън отреагираха, за да ни помогнат нещата да се поправят навреме.
На играчите - благодаря, че дойдохте! На съорганизаторите - за старанието! Ще си вземем бележка кое може да се подобри в този тип игри. :)

п.п. Сашо и мен ме удари по носа :p лекичко #neverforget

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #5 -: 20 Март, 2016, 13:32:12 pm »
ем тва е, с тия щитове отбивате всяко копие към главите си, аз кво съм виновен  :king:
Грахаз ме удари по носа!

Zeratul

• Стража
  • *
  • Публикации: 651
  • Liked: 195
    • Профил
    • http://www.bgparty.org
« Отговор #6 -: 20 Март, 2016, 13:37:04 pm »
When there are a GraHaz and a nose ... there s NO mercy ... !

When you reach the Hell,tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction.
[11:57:53]GraHaz says: damn, ur gonna live forever :D

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1379
  • Liked: 242
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #7 -: 20 Март, 2016, 18:50:49 pm »
Беше забавно. Побихме се, имаме кифленски снимки, и това си е добро само по себе си.

Забележката ми ще е също за особено невнимателната игра, на ТОЗИ терен, където можеш спокойно да се търкаляш 20-30 метра надолу по скалите. Хората си знаят кои са и кога беше, няма да повтаряме. Волсунгите може би трябваше да сме с една идея по корави, или да можем да нападаме на по чести интервали. Това е.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Noriel

• Публикации: 402
  • Liked: 45
    • Профил
    • http://www.myspace.com/noriel_87
« Отговор #8 -: 20 Март, 2016, 19:30:19 pm »
Не съм писала отзив от около 100 години, затова ше наваксвам ;)  И Грахаз ме удари по носа!  Беше доста гадно попадение, иначе метателният му нож си беше супер безопасен всъщност. Та, искам да благодаря на всички, които дойдоха и се забавляваха с нас! 
Знам, че играта далеч не беше перфектна. Мисля, че като органзиатори трябва да се извиним на всички за това, че не успяхме да изпипаме докрай нещата. Истината е, че организирахме този ларп без никой от нас да има времето за това. Просто откъснахме по колкото физически можа да отдели всеки от нас за да направим една бойна игра, поради липсата на такава за първите месеци на годината.

Причината поради която този ларп се получи за мен беше в желанието на всички хора на терена да стане една добра игра. Всички искаха ларпа да бъде интересен и продължителен и даваха каквото могат от себе си това да се случи по времето на цялата игра. Когато нещо започваше да се чупи веднага идваше обратна връзка не само, че нещата куцат, а с конкретни предложения какво да се промени на момента.   Тук искам особено много да благодаря на Илина и Жоро за помощта. Както и на Слънцето и Луната за прекрасните роли, които изиграха. На техният гръб лежеше отговорността и за двете фракции, без дори да бъдат от организаторския екип. Браво на вас, бяхте просто страхотни!   

Много се радвам, че обществото ни дорасна до това, което видях вчера на терена. Всички бяхме приятели, чиято основна цел е да си изкарат максимално добре. Всички полагаха усилие ларпа да се получи, без значение дали бяха организатори или не. Играта се прави от всички.  Аз лично си изкарах наистина страхотно. Имах нуждата точно от такава игра поне от последните една-две години. Явно не е невъзможно организаторите да се изкефят на макс ;)  Знам, че играта далеч че беше толкова розова, колкото звучи до тук.  Имаше неясноти по сетинга, доста груба игра и ролплея беше по-скоро изключение, отколкото правило. Но имаше много битки, приятелско отношение и усмивки по лицата на хора от всички фракции.

Благодаря на всички, които дойдоха и направиха за себе си и за останалите тази игра! Тя беше таква, каквато се получи. На някои хареса повече, на други вероятно по-малко. Аз лично за себе си останах много много доволна.  Ларпът е хоби и идеята е да се забавляваш. Всички сме организатори на собствената си игра.  Единственото, което можеш да загубиш на ларп е да не си се изкефил на максимума.

Поздрави!

« Последна редакция: 20 Март, 2016, 21:02:27 pm от Noriel »

Sevar The White Wolf

• Школа на войната
  • *
  • Публикации: 398
  • Liked: 221
    • Профил
« Отговор #9 -: 20 Март, 2016, 19:32:36 pm »
Благодаря на всички, че дойдоха и допринесоха играта да се получи! Макар със забележки и тук-таме леки издънки, накрая имахме точно каквото се искаше - бойна, основно кланово-ориентирана игра, в която имаше много дърмон, според мен доста смислен куест, който може би беше направен една идея по-сложно, отколкото трябваше, но целеше все пак да вкара във филма и да накара играчите да се помотат малко.  Аз лично съм недоволен (но това си е мой проблем), защото гейм-механиката, която създадох, по мое лично мнение е доста читава, и исках да я видя в пълното ѝ изпълнение, но това не се получи така както го виждах... Иначе съм страшно учуден и зарадван, че (ако са честни) на повечето играчи доста им е допаднала играта и накрая си тръгнаха доволни. Това е голяма награда за мен, така че искрено ви благодаря!

Огромно благодаря на Ради (Соня а.к.а Луната) и Владо (НогарКаз а.к.а Слънцето) за начина, по който си изиграха ролите. и двамата бяхте страхотни, и наистина не искам да се съмнявате в това - ако сте се издънили за нещо, това се е получило, защото Аз или някой от нас (Дуло) не ви е обяснил нещата като хората, а не заради самите вас. Надявам се видяхте, че и двамата можете да бъдете не само добри рол-плеъри, но и доста читави лидери и да давате правилен ход на нещата в един ларп - това е важно, тъй като вече рядко има добри рол-плей играчи и силни личности в различните сетинги на българския ларп. Аз лично ще се радвам и ще съм изключително благодарен, ако вие отново се съгласите да участвате като НПЦ-та на ларп организирам от мен и моя клан :)

Огромно благодаря и на клан Източен Вятър! С вас сме от една порода вълча и го показахме отново. Да застана до вас отново би било само чест, привилегия и безкрайно удоволствие! АУ!

Благодаря на клана си, че са такива невероятни личности и успяват да създадат атмосфера за цяла игра и десетки хора макар трудностите и липсата на време и ресурси. Излишно хвалене няма да правя, но винаги ми харесва да си напомняме един много важен лаф - сещате се, за Дуло и героите ;)

Сега малко критика:

За всички хора, които идват, за да победят, и ако не го направят, не могат да спят месеци наред после и си прерязват вените с бръснарските ножчета на дядо си (като задължително преди това мажат с крем "Каро" от същия шкаф): за сефте създадохме поточна линия от ларпове, в която НЯМА КАК ДА НЕ СПЕЧЕЛИ ВСЕКИ ИГРАЧ, защото се водят РИТУАЛНИ ИГРИ, в които даваме ВСИЧКО ОТ СЕБЕ СИ, за да умилостивим и почетем уж боговете, в които вярват нашите персонажи. И въпреки това пак се намират аборигени, които да са супер надъхани да успеят и да спечелят. Ама какво печелите, освен възможността да бъдете набити наистина от бройка хора, които сте изнервили по време на играта. Мамка му, не мога да ви разбера... Целта на тия игри е човек като дойде, да се почувства победител, ама най-вече, защото е равен с всички останали по всеки фактор - яде, пие, пее, смее се, бие се и слави наравно с останалите, и всичко това в името на истинския ларп-бог - УДОВОЛСТВИЕТО ОТ НАШЕТО ХОБИ. Съжалявам всички жалки душички, които идват с друга цел и се надявам или да поумнеете и да хванете правия път, или да хванете грешния и повече да не се показвате на наши игри. Има и трети, но той е много грозен и се състои в това да ви пусна хората, които НЕ УСПЯХА да си изкарат яко заради десетките гадни травми от тъпата ви игра (като Варг, мен самия, Деций, Боги, Дребния и Майв) и да ви скачаме на главите с кубинки. Ама предлагам да пропуснете това пътуване, че е еднопосочно ;)

Точка 2 - читав инвентар. ДЕМЕК ЧИТАВ ДА Е! Хора, 2016 година сме! Ларпа в България става грубо на 12 години, но да го кажем съзнателно и сериозно вече е на 10. Не може едни да си чупят гъза от крафт, за да е хем красиво, хем безопасно, други да идват ей така, с квото са изкарали от мазето. ТОВА Е ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ НА МОЯ ИГРА,В КОЙТО ГО ПОЗВОЛЯВАМ. И посочвам за какво говоря - отборът на Стефото и Тено (познати като Шегор и Беркут), въпреки че играха страшно чисто и наистина качествено, според мен не беше редно да се появяват с тия дървени щитове. Пичове, имали сте време и време (не идвате често по игри) да им сложете поне по 1 лента изолация отстрани. Извинението "Ма ние така си ги ползваме" някак не върви по простата причина, че си има изисквания за тия неща на национално ниво и те са за това, да се спазват. Нашите нови щитове също ни се иска да седят на основен ръб, както са за въстановки, но ето, и ние слагаме грозната изолация отстрани, няма как. Да, нямаше ударени със щитовете ви, но маса мечове цъфнаха като майски рози след няколко удара по тях, което ми е още по-неприятно - удара ще го издържа и ще стискам зъби докат ми мине, ама някои мечове са правени супер качествено и внимателно, и да заминат щото сме ви допуснали с тия щитове е като неуважение от нас, организаторите, към останалите играчи... Мацката от Вълкашините, с лъка - моме, има наръчник за стрелите бе. Пък и детски книжки има. Къде си видяла стрели без пера? Тия пера нали имат няква цел? На спортен жаргон даже пера не им викат, щото не се правят от птичи пера, а от изкуствени материали. Знаеш ли как им викат? СТАБИЛИЗАТОРИ. Демек правят стрелите да летят правилно, а ти се чудиш що твоите летят и в даден момент се издигат като балистична ракета "Булава". Ем няма как да стане, мамка му! Да не говорим, че меча ти беше тръба, върху която бе нахлузен един слой изолация и толкоз, малко тиксо отгоре и е готово... Нямам думи просто. Верно, Вълкашините се занимавате главно с други неща, но ти искаш да дойдеш да участваш на наша игра - тогава спазваш нашите изисквания и правила и точка...

Трето - изчакайте края на играта. Накрая искахме да ви пуснем мини-игра (сайд куест, както искате...) с Леприкона Габо и неговото Съкровище. Момчето се облече, дойде да си изиграе ролята, макар че бе утрепан от бягане и бой цял ден, и никой от вас не му обърна внимание. В момента, в който се издаде за съкровището си и се обърна и каза "Аз ще си ходя" го подгонихме единствено Дулосци. Малко ме дояда - всички се бяха юрнали да си правят безплатни фотосесии при Стойко и Ко. сякаш само това бяха чакали цял ден. Ама като отворихме Съкровището се позаинтересувахте какво има вътре (Павка, мерси брат, че така хубаво го отигра и почна да им мяташ монетите, беше супер :) ) и веднага довтасахте. Затова следващият път моля, почакайте докато организаторите не кажат "ТОВА Е КРАЯТ, БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ" - току виж намажете я някоя награда, я още приключение...

А относно снимките, две неща. Първо - ако идвате само да се кифлите за снимки въобще не идвайте. Разхождането на празни красиви брони в гората не е моята представа за добри играчи ;) Второ - защо никой не каза, че ще се правят снимки за някакъв Календар? Можеше да спретнем нещо по сериозно, някоя подредена батална снимка например? Или просто да знаем да докараме малко страничен инвентар, макар само за фотките. Незнам, това е мое разсъждение, не задължавам никой с него, нито е критика към играта...

Това е засега, ако се сетя нещо, ще пиша пак, но като цяло - БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО! БОГОВЕТЕ СА ДОВОЛНИ, БАЛАНСА СИ ГО ИМА, СИЛАТА Е В НАС САМИТЕ, А СЪДБАТА НА СВЕТА АГАРТА ВСЕ ТАКА ЛЕЖИ НА НАШИТЕ ПЛЕЩИ! ПОКЛОН И ДО НОВИ СРЕЩИ СРЕД ЧЕРТОЗИТЕ НА БОГОВЕТЕ :)
Моите лични "награди" :
Лазарус - Най-добрият стрелец, който съм виждала на ларп.

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #10 -: 20 Март, 2016, 21:27:13 pm »
Аз забравих да се похваля, че това беше първия ларп от около 250 години, на който съм се бил толкова много. Даже имам мускулна треска на дясната ръка от ръчкане с копието :D

Единствената критика ви я казах и на място - подобрете комуникацията между отборите, сложете във всеки един отбор по един организатор, дайте им радиостанции или не знам и аз, ама играта ще протече значително по-плавно и готино за всички.

Also - имам си нова добавка към подписа, powered by Noriel :D
-
« Последна редакция: 20 Март, 2016, 21:29:36 pm от GraHaz »
Грахаз ме удари по носа!

Lt. Hellen Frost

• Диктатор
  • *
  • Публикации: 2285
  • Liked: 1000
    • Профил
« Отговор #11 -: 20 Март, 2016, 21:28:51 pm »
А пък, да знаете, ГраХаз удари Нориел по носа!!!!

Благодаря за играта! Аз много отдавна не се бях била, още повече пък заедно с други хора, и бях забравила, че е яко, затова благодаря, че направихте игра, която да ми припомни.

За препоръки - каквото каза Жоро. Само 1 ще повторя - много хора ни се смяха в началото, но една радиокомуникация щеше да спести всичко останало написано и много от проблемите с механиките. Само казвате, има станции и хендсфрита. Голяма работа, че имате жица в ухото - не се вижда толкова, особено под шлем, а ползата е огромна.

Аз лично се извинявам за леприкона, лично на Габо особено. Не разбрах, че ще има още нещо и като се появи даже първо не схванах, че е нещо от ларпа, което не беше изобщо адекватно от моя страна. Наша грешка, много е гадно за пича, дано не се сърди много - извинявай!

Играта от моя гледна точка - без повече за механиките - каквото има, се обсъди вече.

НогарКаз се справи страхотно като Слънцето и беше светъл слънчев лъч РП и адекватност. Иначе от РП гледна точка щеше да е пълен фейл при нас.

Пичове, трогателни са срещите между стари познайници, които не са се виждали отдавна, но не им е мястото по време на играта. 98% от времето слушах ееее ооо как сиии кво стаааа а еди кой си кво праи баси якото! а помниш ли еди кога си като направихме не знам си какво. Пак ще прозвуча грубо.. ама.. не ме интересува мене това. Не ме занимавайте. Аз съм дошла на ларпа на моите колеги и приятели да играя ларп, не да ви слушам за живота. Ако ме интересува, ще ви попитам преди или след това. Ако не, еми шанс, предполагам, че е взаимно :) На всичкото отгоре, с нашата група имаше 4 фотографа, които през повечето време между битките се присъединяваха към групата и се включваха в горепосочените разговори. Оценявам високо труда на фотографите - безплатния труд! - и персонално благодаря на тези, които снимаха на тази игра. Но това не е ок. Аз лично предпочитам да няма снимки пред това. И аз съм виновна, щото като спря РП-то и стана бруталния офтопик и аз почнах да си говоря със Стойко, вместо да ролплейвам повече с Владо, който ролплейваше като спартанец на Термопилите.  Отчитам го като моя грешка.

Също така, от време на време имам чувството, че съм с 12-годишни. Чак ме хваща срам. То не беше яйцата, задниците, кайсиите, ебането, кое къде защо влиза и т.н. Вие не можете ли да проведете петминутен разговор без сексуални референции, придружени с неистов кикот? Несериозно е това просто.

За безопасната игра. Аз пък имам някакви обратни впечатления. Стори ми се като цяло, че нашата група с Дуло - така се паднахме да се бием повече - имаше много внимание и много пазене. Може би греша, поради това, че не се бия много напоследък, но това ми беше на момента усещането, даже след една от битките - втората мисля, се бях впечатлила и споделих на Жоро. После разбрах за ударите по главите пак и тн. Не знам какво се случва. Внимавайте повече и не се бийте толкова нахъсано. Повече РП и по-малко спортна злоба - за мене е това. На ЛАРП сме, не сме на тренировка по бой с тръби в гората.

Благодаря пак, айде лятното слънцестоене кога се пада и на палатки с вечерна част и ритуали и неща!

« Последна редакция: 20 Март, 2016, 21:34:05 pm от Lt. Hellen Frost »

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1379
  • Liked: 242
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #12 -: 21 Март, 2016, 10:30:40 am »
Повече РП и по-малко спортна злоба - за мене е това. На ЛАРП сме, не сме на тренировка по бой с тръби в гората.

Хм, аз май пак не съм разбрал :D

Таа, да - това с леприкона Габо, беше готино, обаче народа вече беше излезнал от игра. Виж ако го бяхте пуснали точно преди последната битка да се появи, точно като се бяхме строили...

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

pixy_dixy

• Публикации: 29
  • Liked: 57
    • Профил
    • http://www.facebook.com/sinapov
« Отговор #13 -: 21 Март, 2016, 12:43:44 pm »
Малко ме дояда - всички се бяха юрнали да си правят безплатни фотосесии при Стойко и Ко.

Надявам се, следващия път ще планирате (да се чете "всички организатори") по-добре нещата, за да не се налага едни да са се старали да забавят максимално разпъването на техника, само и само да са спазили обявения край на играта (за да не пречат), едни да мрънкат "ама ние след 10 мин ще си ходим, трябва да се преобличаме", докато трети очевидно не са си и завършили страничните куестове.

РП-то беше леш! 0½! Ама то си е за вас. Дреме ми. В кадъра РП няма :D

Радвам се, че имаше налаганици. Добре се получи. Като гледам коментарите, ще става и по-добре.

И много важна забележка към всички! Не един и не двама си изхвърляха фасовете в гората (без няколко човека, които си ги събираха в пликче и джобче). Мили патриоти, родолюбци и съотечественици. Тази гори са наши! Ние се събираме там и само от нас зависи каква кочина ще остане и какви акита ще заварим. Надявам се следващия път да не се налага да си правим забележки, да се сочим, или да се наказваме изправени в ъгъла, като едното му време. Същото важи за найлонови торбички, пакетчета, остатъци от инвентар и др. Тъпо. Не ли?
« Последна редакция: 22 Март, 2016, 10:20:42 am от pixy_dixy »

Мракъ

• Публикации: 43
  • Liked: 16
  • УрукЪ
    • Профил
« Отговор #14 -: 21 Март, 2016, 18:50:24 pm »
Хубав ларп, адски готин терен, даже може и по голям да бъде. Идеята  беше прекрасна, като не визирам историята, а именно че ларпа не беше състезателен и така наречените състезатели трябваше да го усетят, но уви не винаги става така..Хареса ми играта, играта на Дуло, защото беше  чиста, леки безопасни удари в торса, които просто не може да се пренебрегнат, защото са маркирани  спремерена лека сила.  Така се прави, жалко че имаше  много непозволени удари, които утепваха играта и озлобяваха хората, общо взето бяха безмислени. Терена  беше готин, трябваше просто да играем на  него безопасно, да се пазим взаимно и щеше да  е още по добре. Аз дойдох с нагласата да се забавлявам и да играя  с клана  си, беше  приятна изненада че не се  разпределихме по двете фракции, благодарско;). Благодаря, че направихте такъв ларп ;)
Благодарско на все Уруци дето дойдоха ;)