ЛАРП

20 Август, 2017, 00:18:38 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Светът на Дракона » Школа на войната (Модератори: Sevar The White Wolf, Siegfried) »Тема: Пътят на Стрелата

Автор Тема: Пътят на Стрелата  (Прочетена 413 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sevar The White Wolf

• Moderator
  • *
  • Публикации: 395
  • Liked: 217
    • Профил
Пътят на Стрелата
« -: 12 Октомври, 2015, 21:49:14 pm »
Стрела без лък - нищо не е. Лък без стрелец - нищо не е. Стрелец без Цел - нищо не е.

Пътят на Стрелата е път на съвършенството. Вървейки по него човек превъзмогва слабостите и придобива абсолютна увереност. Лъкът е материализираната воля. Парализираната воля е лък с разрязана тетива.  Силният лък изисква два пъти по-силен стрелец, затова всеки стрелец трябва да се грижи за лъка си и да го използва с благословията на Небето за да защитава слабите и онеправданите. Ако използваш лъка си за зло, един ден той ще те изостави.  Лъкът олицетворява висшата разумност в човека. Да владееш лъка значи да си разумен във висша степен. Тогава за теб няма кризи и няма ситуации без изход, защото безизходицата и кризите са само оттеглил се Разум - изоставен лък.

Каня всички, които обичат това велико и съвършено оръжие, да се включат към организираните тренировки с него, които започвам да водя.  Моля всеки, който иска да се занимава, да има свои лък и стрели, тъй като всеки лък е уникален и приляга само на човек, който дълго време го е потребявал. На самите тренировки ще нося един лек 12 кг лък, с който ще обяснявам теорията, тъй като най-правилно се започват тренировки с лек лък. В този ред на мисли не са ви нужни лъкове със сила на опън над 20 килограма, особено за нашето занимание.

Първа тренировка на Стрелците ще се опитам да проведа на 18.10 (неделя) на Арените в Южен Парк. При лошо време тренировка няма да се провежда, защото много от лъковете са направени от естествени материали (поне частично) и може да се повредят от климата.  Така или иначе оттук нататък ще уведомявам тук, във форума, кога ще се провеждат тренировките.

Мисълта е твоята стрела, Волята е твоя лък, Истината е твоята Цел.
« Последна редакция: 12 Октомври, 2015, 21:54:18 pm от Sevar The White Wolf »
Моите лични "награди" :
Лазарус - Най-добрият стрелец, който съм виждала на ларп.

Sevar The White Wolf

• Moderator
  • *
  • Публикации: 395
  • Liked: 217
    • Профил
Re: Пътят на Стрелата
« Отговор #1 -: 04 Януари, 2017, 20:45:09 pm »
Здравейте, хора! Първо да ви честитя Новата година - нека е изпълнена само с прекрасни моменти, а всичко лошо да остава в старата. Надявам се тая неделя да съм свободен, и тъй като предишната аз и Варг си направихме една малка тренировка по стрелба, реших, какво пък, като Майстор на Лъка може би е редно да свикам една първа обща стрелкова тренировка за годината. Първо ви питам навити ли сте (за това е анкетата долу). Ако се събере челяд, и наистина се окажа свободен в неделя (дай Боже), ще ви пиша (в петък вечерта или събота сутринта) потвърдителен пост, че тренировката ще се състои, както и упътване до мястото, на което ще се състои (няма да сме в Борисова, имам доста по-читаво местенце за стрелкови тренировки, до което се стига със основните автобуси/трамваи/метро). Та, първо, навити ли сте? Моля следете темата във Фейсбук, в групата Ларп Тренировки София... https://www.facebook.com/groups/larpbg/?ref=bookmarks
Моите лични "награди" :
Лазарус - Най-добрият стрелец, който съм виждала на ларп.