ЛАРП

11 Декември, 2017, 18:26:12 pm
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Хроники » 2014 » Рождения ден на Краля (Модератор: Тирион Тих) »Тема: Отзиви, коментари и критика

Автор Тема: Отзиви, коментари и критика  (Прочетена 1235 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тирион Тих

• Moderator
  • Публикации: 347
  • Liked: 83
  • Крал на Седемте Хълма
    • Профил
    • Войните на Седемте Хълма
Отзиви, коментари и критика
« -: 28 Декември, 2014, 11:30:56 am »
Пускам си темата както му е редът.

Първо искам да благодаря на всички, които дойдоха на бала - аз си изкарах великолепно и се забавлявах изключително много.  :king: Невероятни сте!

Второ - радвам се, че по първи отзиви на всички сякаш им хареса. Нямаше някакви сложни и дълбоки интриги, дълги-дълги предистории на герои и в резултат се получи една лека и неангажираща игра (което си беше и моята идея отначало), а хората трябваше да се забавляват с такива прозаични неща като танци, гатанки и пеене.

И накрая, но не на последно място - Костюмите (особено на женската част) бяха зашеметяващи! Добре, че съм турбогъзар, че да се чувствам намясто. :D

Dream on until your dreams come true!

gadina_prokleta

• Oпозиция
  • Публикации: 2546
  • Liked: 438
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
Re: Отзиви, коментари и критика
« Отговор #1 -: 28 Декември, 2014, 16:31:55 pm »
Благодаря за чудесния ларп - беше супер яко и много интригуващо и с търсенето на съставките, и с бонусите на персонажите.
Те не всичките бяха много балансирани, но това не е стриктно необходимо. Освен това в списъка на съставките можеше да се предвидят повече алтернативи - трябва ти такова или онакова (за в случай, че е ужасно трудно да се сдобиеш с едното), или пък да се каже, че ритуалът може да се изпълни само с 10 от 12 съставки.
Но беше страхотно и много се забавлявах да преговарям и да произнасям високопарни речи.

Освен това атмосферата беше адски приятна, а дамите бяха абсолютно прекрасни!
В този ред на мисли - специален поздрав за елфките от Нолдор - бяхте тооолкова неотразими! Чувствах се умрял и попаднал в рая.
Разбира се, хич не подценявам местните красавици, от които и на Слънцето може да му стане горещо.

Благодаря на всички за преживяването!

Визимир Радик

• Арбитър
  • Публикации: 282
  • Liked: 203
  • Старши рицар на Седемте хълма
    • Профил
« Отговор #2 -: 28 Декември, 2014, 16:58:45 pm »
Ние играхме бай Ганьо на бал и си изкарахме супер. Имаше за всеки по нещо, дали пред, зад или под бара.

Единственото, което мога да изразя като негативен коментар, или по-скоро забележка, е свързано с костюмите. Макар всички да бяха страхотни, особено прекрасните дами разбира се, дооста избягахме от идеята за средновековен фентъзи бал. Всъщност залитнахме към чисто ренесансова, че чак викторианска игра. Разбира се това лесно може да се оправдае с произхода на героите ви, разнообразието на света, в който те съществуват и пр., но въпреки всичко, този пиян чалмар беше леко подразнен. :D

Очакваме следващо включване с бален ларп и този път ще се постарая да науча поне един танц! :D За тези, които не присъстваха, можете само да съжалявате. :P

Иначе се казвам Любо.

zerentiq

• Публикации: 247
  • Liked: 36
    • Профил
« Отговор #3 -: 30 Декември, 2014, 11:29:28 am »
 Благодаря много на организаторите на този ларп, изкарах си страхотно и съм адски щастлива , че успях да дойда и да присъствам. Беше цивилизовано и забавно имаше танци, пеене, дори борба  :D . Много съм щастлива и защото две от най-добрите ми приятелки за първи път дойдоха с мен на ларп, буквално за първи път от има няма седем години. Съжалявам, че си тръгнах малко преди ларпа да приключи, надявам се да не съм прецакала нещо. Беше забавно слънцето да ти се умилква, за да не му развалиш ритуала, и  да ти предлагат ресурс в замяна да направиш това което принципно си решил да правиш  :D . Благодаря  за двата дуела по пеене и танци, почувствах се спешъл като отсъдиха в моя полза,  но си беше чиста проба късмет защото противниците ми бяха адски добри.

ПС. Като гледах клипчетата установих едно нещо Зигфрид е адски добър танцьор  :bow: :bow:

Еладора

• Магистър
  • *
  • Публикации: 39
  • Liked: 13
    • Профил
« Отговор #4 -: 02 Януари, 2015, 19:02:55 pm »
Благодаря много за прекрасния ЛАРП!

Беше истинско удоволствие да се играе с вас. Прекарах си великолепно, забавлявах се изключително много!

Специални благодарности не мога да отправя към никого - всички бяхте прекрасна компания. Един бог знае колко обиколки на залата направих под ръчичка я с вълчо, я със Слънчо, я с някой друг... Единствено съжалявам, че твърде късно реших да колекционирам маските. Кой-знае колко щях да успея да събера, преди някой да реши да направи нещо по въпроса...  :D Другият път обещавам да съм по-смела крад..., кхъм, клептоманка. :D

Също така - у мен останаха чифт кафеви уши с фибички, едната леко счупена. Ако някой си ги търси - да се обажда!

До следващия път!
Гарванчето

Karinn de Fleur

• Публикации: 5
  • Liked: 10
    • Профил
« Отговор #5 -: 08 Януари, 2015, 15:09:07 pm »
Я и аз да се включа, макар и малко късничко...

Балът наистина бе чудесен, хубаво си прекарах! Всички бяхте много милички и се радвам, че дойдох да се запознаем. Само съжалявам, че не участвах в повече предизвикателства (и че пак забравих правилния отговор на гатанката, с която шутът ме надхитри). Още много песни ми се пееха, ама ще трябва да останат за когато пак се върна в България. Дотогава може дори и някой танц на науча! (Специални благодарности на Зигфрид, че не охкаше много, докато го настъпвах по време на валса.)

Преследването на чуждите ресурси много спомогна за общото раздвижване на атмосферата. В началото, преди да започне игровият компонент, ми беше леко скучно/дискомфортно. Някакси не върви да се натрапваш на група непознати, дето си говорят помежду си, пък и една изискана млада дама знае, че не е възпитано да заговаря хора, на които не е представена. В последствие реших да не съм чак толкова изискана и да зарежа с право погребаните в миналото повели на етикецията в полза на практичноста и всичко се нареди. За в бъдеще може би е хубаво да има някаква насока за новобранците до каква степен да се вживяват в социалните правила на епохата, в която би трябвало да роулплей-ват, че да не става тегаво и конфузно.

Роклите на дамите бяха за чудо и приказ и на мен лично ми хареса, че не бяха в един стил - тъкмо повече и по-разнообразни неща за разглеждане, но разбирам и гледната точка на Визимир. Повечето костюми oпределено не бяха средновековни като кройка/материя/багри, особено моят - sorry, надявам се да ми е простено като за първи път. Хубаво е наистина да се спазва някаква автентичност, стига да не е като при историческите възстановки, дето като нищо ще те гръмнат още преди началото на битката, ако подушат, че си си шил костюма с шевна машина, а не на ръка.

Та, като цяло съм много доволна, че присъствах, и ето че си намерих още една хубава причина да се връщам в България!