ЛАРП

23 Юли, 2018, 00:18:01 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Кръглата маса » Секция за нови играчи (Модератор: Бускадор) »Тема: Представете се!

Автор Тема: Представете се!  (Прочетена 14394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1380
  • Liked: 242
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
Re: Представете се!
« Отговор #30 -: 09 Декември, 2013, 18:16:33 pm »
 И(уви) на въпросите ти за сега ще се отговори - не, не се прави тъй. Дървото не се ползва, по ред причини, включително и за ядро. Не бери грижи, полипроп. тръби правят прилични оръжия, а не само спагети.  Относно стрели, има няколко гайда за това как се изработват, добре е да се следват точно.

Има отдавна готови гайдове, просто се насочи към тях вместо да преоткриваш топлата вода.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Mayvena

• Публикации: 395
  • Liked: 156
  • Paladin tank in the field!
    • Профил
    • Моят блог
« Отговор #31 -: 09 Декември, 2013, 20:04:12 pm »
А всъщност полипропиленовите тръби се ползват именно защото са гъвкави - огъването на тръбата при удар отнема немалка част от енергията на удара и шансът да нараниш някого намалява многократно. Повярвай, не си първият, на който му е дошла идеята да ползва дърво, за да не се гърчат оръжията му, но все пак идеята не е да се пребиваме със сопи. По същата причина дървено топче за връх на стрела е неприложимо. Изобщо винаги като мислиш да правиш нещо за ЛАРП, първата ти мисъл трябва да е дали то може да нарани някого.

Милен "Rollo" Дончев

• Публикации: 4
  • Liked: 5
    • Профил
« Отговор #32 -: 10 Декември, 2013, 15:34:36 pm »
Може би си падам малко мазохист и затова не смятам, че ще ме нарани... :D Явно когато си правя оръжия ще трябва да се придържам към "спагетите".

Дециус

• Публикации: 1441
  • Liked: 107
    • Профил
    • http://larp-bg.org/index.php
« Отговор #33 -: 10 Декември, 2013, 16:06:50 pm »
Спагети или не, такива са правилата.

Siegfried

• Арбитър
  • Публикации: 452
  • Liked: 295
  • За Седемте Хълма - до смърт!
    • Профил
« Отговор #34 -: 10 Декември, 2013, 20:33:09 pm »
Вземи си тръби NIBCO, почти не се гънат.

Цитат на: Шъшкън паша
...елф знаеш какво е, нали? Значи..магарето спрямо коня, е същото, което е елфът спрямо човека. По-дребно е, по-не го ловят болести, живее по-дълго, по- музикално е (ах, как само пее магарето...) и има дълги уши...

Борис

• Публикации: 279
  • Liked: 159
    • Профил
« Отговор #35 -: 10 Декември, 2013, 21:17:49 pm »
Не си прави n-метрови оръжия и няма да се гънат.

TrinGod

• Гост
« Отговор #36 -: 14 Декември, 2013, 12:37:09 pm »
Здравейте!  :)
Казвам се Павлин на 32 години от София!

Харесвам Fantasy World, най-вече магийте. За това избрах Магьосник за героя си!
Дълго време се опитвах да си измисля или избера име с което да го назова,
накрая едно сайтче ми предложи trin gad! (но го промених и събрах, звучи по-добре) - TrinGod!

За LARP-а разбрах съвсем случайно, една вечер си гледах Discovery channel, даваха Табу!
Стана ми любопитно и интересно! Проверих на другия ден и се оказа, че има ларп общност в България!
И...?! Ето ме тук! Любопитен, заинтригуван, жаден за магически знания!

За момента само чета, и чета, и чета... стана малко боза в главата ми!
Насочвам се само и единствено, към магическия свят.
След нова годин, като съм свободен (в момента сме затрупани с много работа и почти нямам почивка) искам да се видим на тренорова с някой от вас в София.

Имам много въпроси относно магьосниците и техните магий, атрибути ...
... но на съответните места във форума разбира се!

поздрав и прегръдки
ТринГод  ;)

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #37 -: 14 Декември, 2013, 12:40:48 pm »
Здравей и добре дошъл!

От каквато информация се нуждаеш, ще помогнем.  :)

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Mayvena

• Публикации: 395
  • Liked: 156
  • Paladin tank in the field!
    • Профил
    • Моят блог
« Отговор #38 -: 14 Декември, 2013, 22:58:15 pm »
Здравей наборе :D За начинаещ маг нещата може да звучат доста оплетено, защото има няколко конкурентни магически системи и множество доработки по тях, но както е казано - с питане и до Цариград се стига, така че попрочети малко за да се ориентираш (или по-скоро да се оплетеш по-сериозно), след което свиркай - ще помагаме :)

Aygo

• Публикации: 9
  • Liked: 2
  • Студент по магия
    • Профил
« Отговор #39 -: 16 Декември, 2013, 21:02:45 pm »
Здравейте!  :)
Казвам се Павлин на 32 години от София!

Харесвам Fantasy World, най-вече магийте. За това избрах Магьосник за героя си!
Дълго време се опитвах да си измисля или избера име с което да го назова,
накрая едно сайтче ми предложи trin gad! (но го промених и събрах, звучи по-добре) - TrinGod!

За LARP-а разбрах съвсем случайно, една вечер си гледах Discovery channel, даваха Табу!
Стана ми любопитно и интересно! Проверих на другия ден и се оказа, че има ларп общност в България!
И...?! Ето ме тук! Любопитен, заинтригуван, жаден за магически знания!

За момента само чета, и чета, и чета... стана малко боза в главата ми!
Насочвам се само и единствено, към магическия свят.
След нова годин, като съм свободен (в момента сме затрупани с много работа и почти нямам почивка) искам да се видим на тренорова с някой от вас в София.

Имам много въпроси относно магьосниците и техните магий, атрибути ...
... но на съответните места във форума разбира се!

поздрав и прегръдки
ТринГод  ;)

P.S. - Смених си името от ТринГод  на Айго!  :P

Жътваря

• Публикации: 1
  • Liked: 1
  • You reap what you sow
    • Профил
« Отговор #40 -: 26 Декември, 2013, 17:35:33 pm »
Здравейте,аз съм на 19г от Пловдив и разбрах за ларп от един сериал (Supernatural) и ми стана интересно,реших да видя в нета дали няма такова нещо в бг и така.. се озовах тук..и искам и аз да пробвам  ;D.Би било чудесно,ако някой от Плд удари едно рамо,понеже сам нов и така...

Визимир Радик

• Арбитър
  • Публикации: 282
  • Liked: 203
  • Старши рицар на Седемте хълма
    • Профил
« Отговор #41 -: 26 Декември, 2013, 18:04:23 pm »
В Пловдив има отворени тренировки на Кралството на Седемте хълма всяка събота от 10:30. Всеки е поканен.

едит: Писали са ти и лично съобщение. Там също има някакво инфо.

Иначе се казвам Любо.

Dubby

• Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #42 -: 14 Март, 2014, 16:14:13 pm »
Здравейте, казвам се Пламен и съм на 16 години, но приятелите ми викат Пацо, Пачо, Dubby /някой от тях ми викат и Плами, но много рядко/. Роден съм в Свищов, но живея в София. За ЛАРП-ът разбрах по телевизията преди около 2 години и от тогава доста се зарибих, защото винаги съм искал да живея в средновековието и магическият свят /вероятно заради игрите/. Та чак преди месец разбрах, че има тренировки и много ще се радвам, ако има някой, който може да ме "въведе" в ЛАРП-а.
Skype-а ми е: sky_plami

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #43 -: 14 Март, 2014, 16:17:18 pm »

Kipiru

• Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #44 -: 06 Май, 2014, 21:42:42 pm »
Привет,

Казвам се Иван, на 29 години съм и живея във Велико Търново. Запалих се по ролевите игри още от малък и бях сред първите закупили култовия "Ендивал" когато излезе навремето. Станах Dungeon Master и успях да сформирам 2 солидни групи за игра. Оттогава мина бая време, но интереса ми все още го има и реших че може да отида и една стъпка напред- към ЛАРП-а. В момента съм във фаза японска култура и самураи, но реално всичко свързано с фентъзи и фантастика ми е интерес.