ЛАРП

24 Април, 2018, 01:01:06 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Кръглата маса » Секция за нови играчи (Модератор: Бускадор) »Тема: Представете се!

Автор Тема: Представете се!  (Прочетена 13709 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

WhiteDragon

• Публикации: 1
  • Liked: 2
    • Профил
Re: Представете се!
« Отговор #15 -: 15 Август, 2013, 15:03:33 pm »
Здравейте! Аз съм Наско на 21 години от Варна. В момента живея в София и се питах дали мога и аз да се включа в забалението. За ЛАРП научих от мой познат в Варна. Тук в София един ден се запознах с друг ЛАРП "последовател" и така разбрах и за АРЕНИТЕ в Южен Парк. Ще се радвам ако някое "про" помогне на "нооб" като мен  :D :D :D
« Последна редакция: 15 Август, 2013, 15:54:49 pm от WhiteDragon »
Китайските дракони притежават огромна мъдрост, но са съгласни да я споделят само след дълги разговори, убеждения, а понякога и подаръци.
中國龍有大智慧,但願意分享它,只有經過長期會談的信念,有時禮物。

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1378
  • Liked: 240
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #16 -: 15 Август, 2013, 19:37:21 pm »
Нямаш яд. Тази събота/неделя ще има тренировка там. Дигаш си гащите и идваш.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Garrett

• Публикации: 77
  • Liked: 66
  • Шеф на наемници
    • Профил
« Отговор #17 -: 16 Август, 2013, 00:49:27 am »
Здрасти хора, Казвам се Деян, роден съм, уча и живея в красивия, пълен с история и дупки по пътищата град Велико Търново. За ЛАРП-а научих от Лазар/Лазарус/Севар Белият Вълк. Той беше и човекът, който ми помогна да си набавя нужният инвентар и ми даде доста ценни съвети, така че едно голямо "Благодаря!" от мен. Някои от вас може да ме помнят от "Надмощие в миритрас" като малко стреснатия варварин от вълчето племе, но смятам, че с това първо докосване до магията на ЛАРП-а вдигнах няколко нива, дотолкова даже, че сега организирам (доста успешно засега, смея да кажа) клан в Търново. Цък> http://larp-bg.org/forum/index.php?topic=4116.0

И така, радвам се, че съм тук и се надявам да се видим скоро. ^^

Executor

• Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #18 -: 18 Август, 2013, 01:20:42 am »
En Taro Adun! Та, Красен се казвам, 22 годишен от Търновския регион. На това отгоре следвам в Търново. Наскоро видях една тема за ЛАРП във форума на Горна, реших да видя какво представлява а-у и стигнах до извода че изглежда sehr interessant. Отдавна си падам по средновековна история и т.н, както и любителски пиша. Мисля че не е нужно да обеснявам как въображението ми се развихри. НО съм пълен нууб и ще ми трябват дооооста разяснения, подробности и т.н. АКО на някой му се занимава да обяснява- send me a message:
Skype-krasentheexecutor
« Последна редакция: 18 Август, 2013, 12:13:04 pm от Executor »
Battle prowess is the measure of a man

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #19 -: 18 Август, 2013, 08:07:17 am »
Да не излезе, че нещо се заяждам с новите и т.н., ама не мога да се сдържа и се налага да питам как става това дето хем любителски пишеш, хем не знаеш как се пише "обяснявам"?

Иначе - добре дошъл, дано ти допадне цялата работа. Ако има нещо да се помага - питай смело.
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #20 -: 18 Август, 2013, 08:57:48 am »
Тамън се появяват достатъчно търновци.

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Executor

• Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #21 -: 18 Август, 2013, 12:14:46 pm »
Да не излезе, че нещо се заяждам с новите и т.н., ама не мога да се сдържа и се налага да питам как става това дето хем любителски пишеш, хем не знаеш как се пише "обяснявам"?

Иначе - добре дошъл, дано ти допадне цялата работа. Ако има нещо да се помага - питай смело.

Нямаш проблеми, аз ти благодаря, че ме поправи. Не съм го взел навътре, всеки прави грешки понякога :)
Battle prowess is the measure of a man

Garrett

• Публикации: 77
  • Liked: 66
  • Шеф на наемници
    • Профил
« Отговор #22 -: 18 Август, 2013, 12:16:56 pm »
Радвам се, че някой е видял темата, която пуснах там :) Executor, драснах ти съобщение тук и в скайпа, така че пиши когато ти е удобно.

Aragorn_1

• Публикации: 1
  • Liked: 0
    • Профил
« Отговор #23 -: 04 Септември, 2013, 20:23:21 pm »
Здравейте,аз съм Стоян от Стара Загора
  Нямах никаква представа за съществуването на ЛАРП общество,до понеделник,когато чух за него от един от обитателите на стъклената къща.Винаги съм мечтал за такова нещо,от дете се вълнувам от битките с мечове съответно и от филмите с такива битки.Има ли ЛАРП общество в Стара Загора и ако да как да се свържа с него?
Приемам всякакви съвети за екипировка и всичко свързано ролевите игри.

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #24 -: 07 Септември, 2013, 17:16:21 pm »
Има. Като се върнат от националния ларп, можеш да се свържеш с тях.

Gracelyn Grausamkeit

• Публикации: 104
  • Liked: 32
  • DEA VULT!
    • Профил
« Отговор #25 -: 13 Септември, 2013, 19:11:37 pm »
Назовавам се Ангел Христов, роден в град Велико Търново, 16 години, след две седмици 17,  уча в Езиковата, бла бла. Та така де, заинтересован съм в ЛАРП още откакто зная че такова нещо съществува (веднъж даваха по новините),  като съответно нямах възможността да участвам в такъв, тъй като не знаех никакви подробности....досега. Но ето че това лято Garrett ме уведоми за своите намерения да създаде клан в нашия град и моята искра мигновено прерастна в пламък :D.  Та така де... Приятно ми е  =)
Shalt thou defy the One Goddess, thou burneth in the flames of the Violet Inferno!

Милен "Rollo" Дончев

• Публикации: 4
  • Liked: 5
    • Профил
« Отговор #26 -: 08 Декември, 2013, 19:06:20 pm »
Здравейте! Казвам се Милен, на 17 години съм и съм от град Габрово. Буквално до преди ден нямах представа за LARP и още повече за българската larp общност, случайно разбрах за вас от една моя позната от Пловдив, която вече не живее в България. Тя ми даде линк към сайта ви и щом влязох останах изумен!
Дори сега стоя зяпнал и разглеждам снимки от ваши събирания, чета във форумът ви, просто е невероятно! Аз съм огромен фен на средновековните битки, фентъзи историйте и всичк0 свързано с магии, невероятни светове и битки като цяло. Винаги съм искал да мога да се събера с хора които познавам и непознавам, и да се гмурна в нещо подобно на larp, самото чувство сигурно е неописуемо.
Незнам дали в моят град обаче има хора от тази общност, и дали имат събирания, досега във форума прочетох, че преди е имало габровци, но за момента не видях информация... Както и да е де, исках да се представя и искрено се надявам да мога някой път да тренирам и да се бия с вас!
Относно инвентарът, единственото нещо което съм си правил в тази насока досега са мечове, всички дървени и сравнително заострени ( което доколкото прочетох не може да се използва в larp ). Бих се радвал много ако ми давате съвети, информация или каквото и да било във всички насоки, и да ви опозная, защото от видяното на снимки и написаното мисля че сте много готини хора. :D

п.п. Извинявам се ако съм писал твърде много или имам правописни грешки, доста съм, как да го нарека - развълнуван от това което правите и съм изключително радостен, че разбрах за вас и за LARP  в България!

Поздрави. :)

Mayvena

• Публикации: 395
  • Liked: 156
  • Paladin tank in the field!
    • Профил
    • Моят блог
« Отговор #27 -: 08 Декември, 2013, 23:15:24 pm »
Добре дошъл Милене, разгледай множеството теми за изработка на инвентар и ако имаш някакви въпроси - питай. Много хора с удоволствие ще ти дадат съвет. Преди всичко изясни за себе си какъв тип персонажи би искал да играеш и се опитай да си направиш план за изработката на инвентара, за да може да постигнеш нещо, което е удобно и използваемо в по-голям набор от сетинги. Например за да се вписваш добре още от началото, можеш да направиш една туника или табарда и наметало - това е комбинация подходяща практически за всякакъв тип персонаж, а изисква малко материал и съвсем малко шиене. Преди всичко, понеже на тази възраст предполагам си с доста ограничен бюджет, питай за съвети преди да се хвърляш да правиш каквото и да е - заради това, че не питах и не знаех, първият ми инвентар, състоящ се от наметало, табарда, щит, меч и чук, излезе около 4 пъти по-скъп отколкото можеше да е, мечът се разпадна на втората употреба, а закопчаването на наметалото - на третата ;)

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #28 -: 08 Декември, 2013, 23:19:16 pm »
Габровчани мисля, още има или поне преди няколко месеца май имаше...

Милен "Rollo" Дончев

• Публикации: 4
  • Liked: 5
    • Профил
« Отговор #29 -: 09 Декември, 2013, 14:37:09 pm »
Прав си за "ниският бюджет" с който разполагам, още повече като се сметне, че ското ще взимам книжка, курсовете, кола :D ...
Колкото до идеите, никакви проблеми, мога и да раздавам щедро.
Проблемът ми е друг, незнам дали ще съм способен да идвам на LARP-ове или тренировки, а адски ми се иска ... ако има други габровци които имат желание и ходят и се организираме да, но сам не виждам много начини да присъствам.

Та относно въпросите, имам един основен свързан с инвентара и по-специално въоръжението.
Четох още снощи повечето теми в тази насока из форума, и днес дори обиколих магазините да потърся разни неща, проблемът ми обаче е следният:
-Ясно сте написали, че изцяло дървени оръжия са забранени, но мога ли вместо тръба като център на оръжието да използвам дървена част ... по цялата дължина да е дърво ( тъй като и ще ми излезе по-евтино защото материала го имам ), а и ще стане по-здраво, след правилното обезопасяване ефекта ще е същият като при използването на тръба но с ще е с по-голяма здравина...
Идеята ми се зароди от там че днес огледах няколко вида тръби, с и без метална вътрешна част, и честно казано ми се виждат твърде меки и гъвкави ... Да не говорим че тези с метална обшивка между пластовете pvc ( знам че не са точно от pvc но винаги забравям материала ) струват 3,20 лв метъра ... а аз ако ще правя нещо не смятам да е само 1 оръжие.
Та, мога ли да направя оръжието с дървена пръчка и да го обезопася в последствие според стандартите на LARP?
-Другият ми въпрос е почти същият, свързан със стрелите на евентуален бъдещ лък. Мога ли за връх да използвам дървено топче ( диаметър 2 см ) и после да му сложа омекотяващите части отгоре. ( ще стане поне 4-5 см диаметър, достатъчно голямо да неможе да нарани сериозно око, освен ако не си циклоп естествено :D )

п.п. Да знам как се изпробват оръжията за безопастност и с удоволствие ще се подложа "под ножа". :D