ЛАРП

24 Април, 2018, 01:03:20 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Кръглата маса » Секция за нови играчи (Модератор: Бускадор) »Тема: Представете се!

Автор Тема: Представете се!  (Прочетена 13710 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1378
  • Liked: 240
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
Представете се!
« -: 21 Април, 2013, 20:02:29 pm »
Противно на някои разпространени схващания, ларпаджиите не ядем хора(орките са извинени - представиха бележка заверена от мама). Противно на други разпространени схващания и честите асоциации с котки и чувал,  в България има само една ларп общност и ако си попаднал тук търсейки нея- честито! Нацелил си!

Дотук добре, но сега вместо да се чудиш Окей, какво точно да правя, към кой да се обърна, откъде да почна, ще спестиш време ако просто се представиш накратко. Кой си, откъде си, какво точно търсиш тук и т.н. пък оттам вече ще видим как можем да помогнем.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Акира Айрин /Ири/

• Публикации: 148
  • Liked: 8
  • дърта вещица
    • Профил
Re: Представете се!
« Отговор #1 -: 22 Април, 2013, 08:51:38 am »
Къхъм.  /допълнение, ако позволите/
Приказвайки с много хора забелязвам притеснение от рода на  "а сега да нЕкажаНещотЪпо и да ми се смеят".  С този си пост искам да Ви уверя, че това не е изключено.  ;D Щото винаги е забавно на ЛАРП или на Тренировки.  Сега спокойно. На всеки новак му се обяснява по колКототРябва пъти, показва му се, предоставя му се да види и ползва инвентар, помага му се и т.н.  За смях хората стават после, като се поотракат и станат аЗЗнамвСичкокВоМеучиШ. Та ето Ви и какво може да кажете за начало:

1.  Как да се обръщаме към теб- име, ник или т.н?
2.  В кой град живееш? защото ЛАРП се играе не само в София
3.  От къде научи че има такова нещо ЛАРП? за да знем откъде да те почнем  :cheers:

Нагледен пример: 

Здрасти! Можете да ме натичате Ири /ж.р. ед. ч./  и живея в София.
Наскоро /преди няколко месеца, към миналия септември/ ми линкнаха едни снимки на ЛАРП . Стори ми се страшно забавно и ето ме тук.  Нямам идея какво се прави, но искам и аз!   8)

« Последна редакция: 22 Април, 2013, 08:55:10 am от Irina »
"Кто ты? Я добрая Фея! А почему с топором? Да настроение просто не очень!"

santra

• Публикации: 2
  • Liked: 0
    • Профил
    • PeSsa4inka
« Отговор #2 -: 28 Април, 2013, 21:33:09 pm »
Ами здрасти на всички :) Днес се запознах с някои от вас сладури.
Казвам се Силви, но ми казват Сис, Сантра, Малчо и т.н.

Да си призная следя форума от близо година и както написах в предишния си пост, много ми харесва, ама нали съм притеснително, едва днес събрах смелост. :)

Честно казано не си спомням от къде разбрах за вас мили ми хорица, май си търсех идеи за костюм за едно парти :) и така.... Както и да е. Оставям си скайп ако някой освен Гадинката реши да ме вземе под крилото си :) satasi_dido Имам нужда от помощ като всеки новобранец :)

Сихир

• Публикации: 10
  • Liked: 4
    • Профил
« Отговор #3 -: 28 Април, 2013, 22:43:02 pm »
(Цъква 2-3 пъти, защото му е интересно, пък няма постове)

По документ съм Петър, но варирам между Лама,Сихир,Пеца etc. От Пловдив съм.

Следя форума от 3-4 месеца, но се занимавам по-сериозно  с ЛАРП от Ноември. Чиракувам при Войните на Седемте Хълма.  Бях чувал от познати (май още нямат регистрация тук), с които решихме да се захванем.
Ако някой иска да си приказваме любезности в skype - collarbonerlc
« Последна редакция: 28 Април, 2013, 23:18:51 pm от Сихир »

Valaris

• Публикации: 4
  • Liked: 1
    • Профил
« Отговор #4 -: 06 Май, 2013, 23:13:07 pm »
Поздрави, добри хора!

Аз съм Пламен, най-често се обръщат към мен като Пачо, Пака, Пацко, Пацо (да, знам...). Живея в Две Могили (Това е до Русе, ако се чудите...)

Знам за ЛАРП общноста от няколко години, след като се запознах с Майв. От известно време следя и чета форума, и най-после се престраших да се запиша и представя.
Надявам се Сихир да ме извини, но ще копирам част от съобщението му. "Ако някой иска да си приказваме любезности в скайп" - makiaveli_da_don (бях млад и зелен когато правих този скайп)

Зарен

• Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #5 -: 08 Май, 2013, 23:04:06 pm »
Здравейте, аз съм Теди / Зарен,на 20 от София. За ЛАРП знам отдавна, но съвсем скоро реших да дам шанс на това занимание под влияние на Лейла / Ася =)
Ohne Tränen,ohne Schmerz

Worel

• Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #6 -: 05 Юни, 2013, 19:29:15 pm »
Здравеите , казвам се Йордан , живея в град Габрово и съм на 13 г. Един приятел ми каза за ларп и аз побързах да видя какво представлява . Мина някъде месец и реших да навия деца . Сега сме 8-деца . Надявам се че някой ще ми помогне малко с лидерството  :) . Пишете ми на скаип worelbg.12
« Последна редакция: 24 Август, 2015, 09:32:00 am от Worel »

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #7 -: 05 Юни, 2013, 20:01:57 pm »
Хах, нямаше ли преди габровчани? Да се свържете с тях?

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Hessper

• Стража
  • *
  • Публикации: 57
  • Liked: 37
  • Източен Вятър
    • Профил
« Отговор #8 -: 05 Юни, 2013, 20:06:52 pm »
Хах, нямаше ли преди габровчани? Да се свържете с тях?

Доколкото знам вече ги няма. Но аз съм им комшу от Трявна, така че може да измислим нещо.
[ Най-добрият живот е онзи, който боговете не забелязват ]

Галадриел

• Арбитър
  • Публикации: 247
  • Liked: 5
    • Профил
« Отговор #9 -: 05 Юни, 2013, 23:45:53 pm »
Здравеите , казвам се Йордан , живея в град Габрово и съм на 13 г. Един приятел ми каза за ларп и аз побързах да видя какво представлява . Мина някъде месец и реших да навия деца . Сега сме 8-деца . Надявам се че някой ще ми помогне малко с лидерството  :) . Пишете ми на скаип dani.yordanov09

А какво точно разбираш под "деца"?

Бускадор

• Administrator
  • **
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #10 -: 05 Юни, 2013, 23:53:12 pm »
Здравеите , казвам се Йордан , живея в град Габрово и съм на 13 г. Един приятел ми каза за ларп и аз побързах да видя какво представлява . Мина някъде месец и реших да навия деца . Сега сме 8-деца . Надявам се че някой ще ми помогне малко с лидерството  :) . Пишете ми на скаип dani.yordanov09

А какво точно разбираш под "деца"?

На неговите години са - тоест нямат и 16 още. Свързах се, дадох материали. Има хляб - взели са от другите габровци дето вече ги няма каквото могат. Да се учат, крафтят и забавляват.

Anglorig

• Time Lord
    • Профил
« Отговор #11 -: 07 Юни, 2013, 22:55:35 pm »
Така, от къде да започна...Двете сърца? Нее, по-добре не,  не искам да ви причинявам инфаркт от самото начало! Та, аз се казвам Теодор(поне по лична карта), макар че психическата хартия може да показва всичко от Англориг до Доктора и т.н. Години-14, макар че на карта за библиотеката се водя над 900...Все едно, не от значение това! Така...За ЛАРП разбрах преди около година-две, по случайност(даже и аз вече не помня как и откъде). Ох, забравих! От София съм, макар че може да ме намерите и в една синя полицейска кабина която без проблеми може да е паркирана на ъгъла на блока ви.
'I am just a madman in a box.'

Smaug

• Профил
« Отговор #12 -: 15 Юни, 2013, 18:50:00 pm »
Здравейте, използвам името Smaug, предполагам повечето знаете от къде идва. Казвам се Ангел, студент в София. Отдавна съм запознат с общата концепция за ЛАРП, но никога не съм гледал какво представляват тренировки или битки. Бих се радвал да видя някоя от следващата ви тренировки в София, но не успях да намеря информация кога ще е това. Ако някой може да ми съобщи бих се радвал  да се запозная с вас и с това, което правите. Поздрави на всички :)

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #13 -: 15 Юни, 2013, 19:05:23 pm »
Информация за тренировките се пуска около седмица преди да се състоят, така че просто поглеждай в раздела от време на време. Напоследък има доста плътна програма от ларпове, затова няма много тренировки.
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

Акира Айрин /Ири/

• Публикации: 148
  • Liked: 8
  • дърта вещица
    • Профил
« Отговор #14 -: 16 Юни, 2013, 17:18:55 pm »
http://larp-bg.org/forum/index.php?board=81.0 е те тука!

Напоследък уговорките за тренировки се правят във Фейсбук групите.
Ако не сте в съответната ФБ група и се интересувате, за София пишете на Боги (от първия пост в темата), за Пловдив - на Ziegfried, за Бургас - те да си кажат, не им знам хавите. В други градове не знам да има редовни тренировки.

Хелън
« Последна редакция: 21 Декември, 2014, 13:06:51 pm от Lt. Hellen Frost »
"Кто ты? Я добрая Фея! А почему с топором? Да настроение просто не очень!"