ЛАРП

11 Декември, 2017, 18:24:49 pm
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Кръглата маса » Тренировки » Пловдив (Модератор: Og) »Тема: Тренировки в Пловдив

Автор Тема: Тренировки в Пловдив  (Прочетена 1262 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lt. Hellen Frost

• Диктатор
  • *
  • Публикации: 2278
  • Liked: 993
    • Профил
Тренировки в Пловдив
« -: 12 Август, 2012, 12:19:34 pm »
Тренировките в Пловдив се провеждат обичайно в събота, с начало между 09.00 и 10.00 часа, на полянката зад Братската могила.

[прикачен файл изтрит от администратор]

tenares

• Публикации: 3
  • Liked: 3
  • evil never die's it's only waith's to be reborn!
    • Профил
Re: Тренировки в Пловдив
« Отговор #1 -: 17 Февруари, 2017, 09:38:18 am »
Вие от кой клан сте?

Zeratul

• Стража
  • *
  • Публикации: 651
  • Liked: 195
    • Профил
    • http://www.bgparty.org
« Отговор #2 -: 17 Февруари, 2017, 18:47:54 pm »
В Пловдив има хора от няколко клана - Воините на Седемте хълма, Тъмната гвардия и Вестителите на Хаоса.

When you reach the Hell,tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction.
[11:57:53]GraHaz says: damn, ur gonna live forever :D

Тирион Тих

• Публикации: 347
  • Liked: 83
  • Крал на Седемте Хълма
    • Профил
    • Войните на Седемте Хълма
« Отговор #3 -: 19 Февруари, 2017, 10:53:03 am »
Пловдивските тренировки, организирани всяка събота в парка зад Братската могила, са отворени тренировки на Кралството на Седемте Хълма и по принцип всеки е добре дошъл, стига да има желание да тренира.

Dream on until your dreams come true!

tenares

• Публикации: 3
  • Liked: 3
  • evil never die's it's only waith's to be reborn!
    • Профил
« Отговор #4 -: 19 Февруари, 2017, 12:21:43 pm »
аз мога ли да се запиша в някой клан?

Бускадор

• Публикации: 1366
  • Liked: 237
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #5 -: 20 Февруари, 2017, 18:03:25 pm »
По принцип да, на практика, първо се запознай с хората и почни да посещаваш тренировките.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Mayvena

• Публикации: 390
  • Liked: 154
  • Paladin tank in the field!
    • Профил
    • Моят блог
« Отговор #6 -: 06 Юни, 2017, 12:49:01 pm »
Каквото Бускадор каза. Само че да обясня защо е прав: Преди човек да избере да се присъедини към даден клан, той трябва да има представа какви кланове има и кой би му прилягал най-добре, защото в българския ЛАРП всеки клан е уникален по някакъв начин. Например Кралството на Седемте Хълма е много военизирана структура, която изисква дисциплина и специфичен ролплей, включващ ясна командна верига и така нататък. Клан Източен Вятър пък е сбирщина от индивидуалисти, в която всеки е свободен да следва личния ролплей на персонажа си, без да се съобразява много с когото и да е. Това са два крайни подхода, като всеки от тях е нож с две остриета - например някой, който често си задава въпроса "Ми аз сега какво да правя" очевидно е човек, който има нуждата от по-стриктно ръководство от това просто да го оставиш да се оправя. Клан Вестителите на Хаоса в това отношение наподобява Вятъра (но все пак нямам вътрешни наблюдения и не знам дали при тях е чак такава анархия като при нас). Като външен за Тъмната Гвардия (и имал твърде малко РП взаимодействие с тях извън боя, в който обикновено сме едни срещу други), съм останал с впечатлението, че при тях има доста повече ред и дисциплина отколкото при Вятъра или Вестителите, но това ми впечатление може да е доста погрешно. Накратко - принадлежността към клан (кой и дали изобщо) е фактор за това дали ще успееш да изиграеш пълноценно персонажа си. Ако изпитваш нуждата да си част от клан, проучи особеностите на различните кланове и прецени в кой би се вписал персонажа ти. Друга не по-маловажна точка са личностните взаимоотношения. Не е готино да си в клан с хора, които не харесваш офгейм. Наптимер във Вятъра офгейм приятелството е едно от нещата, които ни крепят въпреки многото ингейм противоречия и скандали. И тук иде ред да спомена ясното разграничаване между офгейм и ингейм взаимоотношения - винаги помни, че взаимоотношенията между персонажите не би трябвало да влияят на тези между играчите. Тук мога да ти дам пример - моят персонаж е високомерен благородник, който гледа отвисоко необразованите, осмелили са да му противоречат. И в резултат на това, съм имал някои разкошни ингейм интеракции с такива персонажи, в които сме се хранили,  нареждали и заяждали. Но това че персонажът ми презира техните, не значи, че аз имам същото отношение към играчите - точно обратното, аз ги харесвам, уважавам и ценя като хора, като приятели, с които споделям хобито си и не на последно място като играчи, които са ми дали възможността да разгърна личния си ролплей и са ми помогнали да разиграя наистина запомнящи се ситуации. Затова, тъй като повечето ти интеракции ще са с хората от твоя клан, трябва да избереш такива, с които ще ти е наистина приятно да играеш.

Дребния

• Публикации: 286
  • Liked: 35
  • Кат не те кефи, прави което вятъра прави на други!
    • Профил
« Отговор #7 -: 08 Юни, 2017, 08:52:06 am »
За това и повечето кланове имат пробни периоди, в които тестват уменията на играча, но и стиковането му с останалите от групата.

За твое улеснение, просто се завърти на няколко ларпа без клан, тренирай без клан (само на общи тренировки), стани наемник на някой клан по време на игра и прецени за себе си дали ти допада стила им на игра. Те, от своя страна ще преценят дали ти им допадаш и дали да ти предложат кандидатура.

Не са сложни нещата, но не бързай да се обвързваш с някой, който може и да не ти допадне и да ти развали изживяването. Изключително важно за доброто прекарване е да е споделено с подходящите хора  :friends: .