ЛАРП

21 Януари, 2018, 01:47:03 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Кръглата маса » Секция за нови играчи (Модератор: Бускадор) »Тема: Как да сме адекватни на ларп

Автор Тема: Как да сме адекватни на ларп  (Прочетена 11638 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малчо

• Публикации: 936
  • Liked: 2
    • Профил
Как да сме адекватни на ларп
« Отговор #30 -: 13 Март, 2008, 19:55:51 pm »
Не ... не си ме разбрал. Идеята ми беше ,че когато маг-а съмънне голема и въпросния голем тръгне по улицата ... ами всички прости селяни и нормални хора ще гледат като изтървани ( то си е редно ,все пак са хора ,които не са излизали от селото си и не са и предполагали ,че може да има такова същество ) .Ами жените ще се уплашат ,а мъжете ще тръгнат да го бият ... ще стане някакъв миш-маш ...

Turn your backs on your enemies And let those motherfuckers rot in their jealousy.

Mellindor

• Публикации: 494
  • Liked: 14
    • Профил
    • http://mellindor.deviantart.com/
« Отговор #31 -: 13 Март, 2008, 22:11:53 pm »
Е, не можеш да определиш как хората ще решат да реагират по време на ЛАРП-а :)
невидима

Малчо

• Профил
« Отговор #32 -: 13 Март, 2008, 22:57:38 pm »
Да ,права си ,но пък не ми се струва редно някой селянин ,който цял живот е гледал само зелки , да реагира нормално при среща с гОлем ...

Turn your backs on your enemies And let those motherfuckers rot in their jealousy.

Mellindor

• Публикации: 494
  • Liked: 14
    • Профил
    • http://mellindor.deviantart.com/
« Отговор #33 -: 14 Март, 2008, 00:22:56 am »
А, и ти си прав, разбира се :)
Но наистина би било тъпо да казваш на хората "хей, ама аз съм страшен гОлем, вие никога не сте виждали такъв като мен и трябва да се страхувате". По-скоро ако в ЛАРП-а, в който играеш такъв герой, има характеристики/биографии на героите, тогава би могъл да го споменеш. или пък в конкретните за самия ЛАРП правила би трябвало да се напише.
невидима

Rain

• Публикации: 138
  • Liked: 35
    • Профил
« Отговор #34 -: 14 Март, 2008, 18:16:56 pm »
Значи имам въпрос.... Когато се тупахме на зимния Ларп, а и принципно, забелязах. че освен ако не сте се разбрали предварително ефекта от някой оръжия не се "отразява" на играчите. Имаше един случей в който някой го ковнаха с вуръчната секира на Пламен и пича вместо да си се струполи като наистина шибнат от брадва си седна на земята... (Може и аз да не съм видял за което се извинявам)
Другото което, хората със щитовете може поне малко да симулират олюляване , защото все пак като те млатнат със все сила през щите ти го държиш с една ръка... неможе да седиш непоклатим като стена... Даже някой ако го млатнат като хората с двуръчно оръжие би трябвало направо да го попилеят по земята заради дивашката сила която би трябвало да илюстрира замаха...
Незнам, може и да не съм прав, но тия дребни подробности мисля че са доста важни за цялостното изживяване от една битка... а и ще изглежда по достоверно... наистина заради една такава достоверност може да си изгубиш живота.... но все пак всичко е в името на доброто прекарване, а в някой случей се искат жертви...  :P
Моля за извинение ако не съм прав, но просто днеска цял ден ми се върти в главата това...

Малчо

• Профил
« Отговор #35 -: 14 Март, 2008, 21:13:27 pm »
Аз пък във правилата четох друго интересно нещо : идеята беше ,че човек ,ползващ друръко оръжие , не може да го върти с тази лекота , с която върти еднорък меч ,например. Идеята ми е ,че хората с 2ръките оръжия би трябвало по- добре (поне според мен) да пресъздават тази сила ,която им е необходима ,за да завъртят това оръжие .

Plamer

• Публикации: 437
  • У-ГЪ-ЗО
    • Профил
    • http://www.facebook.com/home.php#/profile.php?ref=profile&id=1494243378
« Отговор #36 -: 14 Март, 2008, 21:15:31 pm »
Да и на мен ми се върти нещо такова из главата - по-точно за ситуация щитоносец и боец с секира/чук(двуръчни). Както и да го погледнете ако си направиш по-голям щит и си малко по-гъвкав типа с брадвата/чука може да си млати цял ден по щита и да не може да пробие.... Знам, че съм абсолютен новак и аз като рейн се извинявам ако говоря глупости  :oops:

Rain

• Публикации: 138
  • Liked: 35
    • Профил
« Отговор #37 -: 14 Март, 2008, 22:24:01 pm »
Принципно и това е вярно... обаче тогава ако те нацели щеш нещеш за адекватното изиграва ще трябва да се проснеш на земята... в смисъл, няма човек който да може да издържи толкова мощен удар и да остане на крака, освен ако не е с2 метра 120 кила мускули и с поне 3 години опит и щит колкото самия него. В другите случей нацелят ли те... по добре го изиграй едкватно...

GunGrave

• Публикации: 160
  • Liked: 0
    • Профил
« Отговор #38 -: 16 Март, 2008, 08:25:27 am »
не знам - според мене наистина си зависи от оръжието, но не само от него, ами и от човека дето го използва - сега ако някой едър като Бързев например - наистина ако те халоса би трябвало адехватно да излетиш - Ако е някой дребосък обаче - хилъв и кекав като Грахаз (  :twisted:  :lol:  8)  ) то не виждам причина да мръднеш и сантиметър, защото в реалния живот се съмнявам че такива хора имат силата да те запратят на няколко метра....

"We are going deep and are going hard"
"Surely you aren't being serious"
"I am serious. And stop calling me Shurley"

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #39 -: 18 Март, 2008, 14:35:36 pm »
Аз затова сека крака вместо да бия по щитовете ;)
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

Alem

• Публикации: 216
  • Little evil Loli ^^
    • Профил
Re:Как да сме адекватни на ларп
« Отговор #40 -: 21 Октомври, 2009, 19:03:24 pm »
Аз затова сека крака вместо да бия по щитовете ;)

+1
Im dying to leave here,, run away,, escape from boredom. Im dying for tomarrow to come and be better the it is today. Im dyin...but by the look of it, so are you.

Einar Virdingsson (a.k.a. Elessar)

• Публикации: 199
    • Профил
« Отговор #41 -: 21 Октомври, 2009, 19:31:45 pm »
Идеята за олюляването е страшно добра, но само, ако се изпълнява от всички. Защото иначе се получава ситуацията, че едни роуплейват поражения и понякога умират, за да направят кефа на себе си И на околните (дори в по-голяма степен на околните), докато други размятат оръжията като вилици и трепят наред. Тъпо е, че има хора, които приемат ЛАРП по-скоро като състезание тип "the last man standing", отколкото като забавление, целящо да създаде някаква атмосфера. Така се получават сума ти удари с честота 0.5 секунду, в които не участва нищо друго освен китката. Айде да млатим, както искаме, щото не гоним никакъв реализъм, а просто искаме да "спечелим", каквото и да значи. По същата причина съществуват и явления като латексови тениски и подобни.
The Old Man: Those beasts, those fanatics, are the guardians of the storyline. You screwed it up big time so they will catch you...
Jerry Bruckheimer: I will travel back in time and prevent this movie from ever being made. If there's no movie those angry fat gamers will have no quarrel with me!

Lt. Hellen Frost

• Диктатор
  • *
  • Публикации: 2282
  • Liked: 996
    • Профил
« Отговор #42 -: 09 Ноември, 2009, 21:11:39 pm »
Извадих няколко неща, които може да са от полза за хората, които играят военни.

Военната служба се основава на принципа на единоначалието. Той се реализира чрез вземане на еднолично решение, носене на отговорност и извършване на контрол от командира (началника). Командирите издават заповеди и разпореждания, които следва да бъдат спазвани.

- Военнослужещите са длъжни в отношенията помежду си да бъдат вежливи, сдържани и да се обръщат един към друг на "Вие".

- Подчиненият (младшият) е длъжен да се обръща към началник (старши) с обръщението "Господин" ("Госпожо"), като добавя военното му звание, например "Госпожо майор".

- Началникът (старшият) е длъжен да се обръща към подчинен (младши), като назовава военното му звание, например: "Господин (госпожо) редник" или "Редник Петров (Петрова)".

- Когато военнослужещите се обръщат един към друг по служба, те са длъжни да заемат положение "Мирно" и да отдадат чест.

- Военнослужещият е длъжен по служебни и лични въпроси да се обръща към своя непосредствен началник и само с негово разрешение към по-старшия пряк началник.

- Военнослужещите се явяват при своите началници по заповед, по служба или по личен въпрос.

- Когато военнослужещият се явява при своя началник в присъствието на по-старши началник, той е длъжен да поиска разрешение за това от по-старшия, например "Господин (госпожо) майор, явявам се по служба. Разрешете да се обърна към капитан Иванов (Иванова)". След получаване на разрешение се обръща към по-младшия, например "Господин (госпожо) капитан, явявам се по служба (по заповед, по личен въпрос)".

- След приключване на разговора военнослужещият е длъжен да иска от по-старшия разрешение да напусне, например "Господин (госпожо) майор, разрешете да напусна".

- Военнослужещите, които началникът не познава, са длъжни да му се представят с рапорт, например "Господин (госпожо) майор, командирът на 1 мр от 101 мбр капитан Иванов се явява по заповед (по служба, по личен въпрос)".

- Военнослужещите, които искат да влязат в строя или да останат в канцелария, учебен кабинет или в друго помещение, в което има по-старши, са длъжни да поискат разрешение, например: "Господин майор, разрешете да остана (да вляза в строя)". В случай че началникът не го познава, той е длъжен да поиска разрешение и да се представи, например: "Господин (госпожо) майор, ефрейтор Иванов, разрешете да остана (да вляза в строя)."
- При рапорт рапортуващият и приемащият рапорта отдават чест с ръка, която снемат със завършване на рапорта. Когато преди рапортуването е подадена команда "МИРНО!", рапортуващият снема ръката си по командата "СВОБОДНО!".

- Военнослужещият дава утвърдителен отговор с думите "Тъй вярно".
- Военнослужещият дава отрицателен отговор с думите "Съвсем не".
- Старшите началници могат да отговарят с кратки отговори "ДА" и "НЕ" и други по подразбиране.

Извадките са от Устава за войсковата служба на въоръжените сили на Република България

Бускадор

• Moderator
  • Публикации: 1371
  • Liked: 239
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #43 -: 28 Януари, 2010, 17:44:27 pm »
Интересно четиво което се чудех къде да сложа http://www.io.com/~sjohn/demog.htm
Не е пряко свързано с ларп, но дава полезна информация за в бъдеще.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

Moozu1

• Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #44 -: 13 Май, 2011, 22:48:26 pm »
Moга ли да попитам за middle aage ларп-а , ако броните ми  са от дърво (дървена кора, като тролските маски и нараменници от WoW) дали дават допълнително защита?