ЛАРП

18 Януари, 2018, 08:55:19 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Кръглата маса » Секция за нови играчи (Модератор: Бускадор) »Тема: Как да сме адекватни на ларп

Автор Тема: Как да сме адекватни на ларп  (Прочетена 11619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

belitrawien

• Гост
Как да сме адекватни на ларп
« Отговор #15 -: 25 Февруари, 2008, 11:56:42 am »
Цитат на: "Aldaron"

"Как да взаимодействам по-добре с ларп реалността и да съм информиран за ставащото около мен"

Да, това е много важен въпрос,а до неговия отговор, с тези 3 ЛАРП-а зад гърба ми, така и не съм стигнала. На първия ми ЛАРП (октомври, Железница) ми беше изключително кофти, че не мога да изиграя ролята си пълноценно. И то не защото не се бях постарала да доизкусоря историята и личността на героя си или защото не се вживях(беше ми трудно, но успях), а защото не можах да си отговоря на въпроса "как да разбера какво се случва около мен?!". Защото в един привидно мирен град никой не тича да вика лечителката - разболяването и раждането (примерно  :roll: ) никой не ги включва в рп си (голям пропуск, според мен). И за да бъде активна, лечителката трябва сама да си потърси ситуация, в която би могла да "пробута" уменията си или да убеди съответния човек, че ще има нужда от него. Но просто не можах да измисля как да го направя това така, че да подхожда на ролята ми и на характера на героя ми - не можех просто да тръгна из града и да разпитвам хората " Случайно да сте болен, любезни ми господине?" или над халба бира " Кажи, кръчмарю, кво става в града". За някоя друга роля би било супер подходящо, но не и за лечителката.
И понеже Мел е доста наясно, доколкото съм чувала, с ролята на лечителката, ще съм благодарна на един-два съвета от нея   :wink:

Малчо

• Публикации: 936
  • Liked: 2
    • Профил
« Отговор #16 -: 25 Февруари, 2008, 16:35:31 pm »
И аз съм съгласен ,че новия въпрос е много важен ,защото и на 2та си ларпа гледах като гръмнат и се чудех какво да правя ... На първия хората идваха при мен и ме заприказваха ,но там играх наследник на трона ,а на втория (където бях прост селянин) никой нямаше нужда от мен и  просто не можах да се впиша в света .... Помня ,че си седях на нивата ,гледах другите хора и се чудех какво да направя ,за да си изкарам самия аз готино....

Turn your backs on your enemies And let those motherfuckers rot in their jealousy.

Aldaron

• Публикации: 178
  • Liked: 11
    • Профил
« Отговор #17 -: 25 Февруари, 2008, 17:21:07 pm »
Информацията която достига да обикновенния гражданин посредством клюки, глашатаи и разпитване, понякога се ограничава от хората които раздвижват и "водят" ларпа - крале, благородници, водачи на разбойници, наемници или убийци и т.н. все хора с някаква власт над останалите. Досега в почти всички ларпове тип град в които съм участвал кралете изобщо не използват своите глашатаи за да уведомяват поданниците си за своите решения, за ставащото в града или дори и за неща които пряко влияят на хората. Това го отчитам като голям минус, но все пак ние живеем в модерен свят и на всички ни е трудно да изиграем понякога добре дадена роля.
От друга страна на ларповете тип град организаторите създаваме толкова много условия за да се осъществят разнообразни неща, толкова много възможности, но понякога хората сякаш отказват да се възползват от средата в която се намират. След това като се замислим и ни хваща яд, че целия труд дето сме вложили отива на кино.
При всички случаи е трудно да взаимодействаш добре с ларп средата, но умря онова време когато организаторите като орли се грижехме за всеки участник и го водехме за ръчичка по време на ларпа. Ролята ни да раздвижваме ларпа не е приключила, но е намаляла.
Може би най-лесния начин да започнеш да правиш нещо в града в който се намираш е да си зададеш въпроса "какво би правил моя герой в този град, с кой би дружил, къде би ходил и т.н."

П.С. Свети и Малчо, ще се радвам някой ден да присъствате на ларп тип фентъзи град в организацията на който съм участвал и аз;).
Swing HAIL!

belitrawien

• Гост
« Отговор #18 -: 26 Февруари, 2008, 18:41:34 pm »

П.С. Свети и Малчо, ще се радвам някой ден да присъствате на ларп тип фентъзи град в организацията на който съм участвал и аз;).

Е айде де, колко да те чакаме още!  :lol:

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #19 -: 26 Февруари, 2008, 18:54:59 pm »
Оф и аз искам ЛАРП в градска обстановка... :D
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

Малчо

• Профил
« Отговор #20 -: 26 Февруари, 2008, 23:44:54 pm »

Може би най-лесния начин да започнеш да правиш нещо в града в който се намираш е да си зададеш въпроса "какво би правил моя герой в този град, с кой би дружил, къде би ходил и т.н."

Ами аз тоя въпрос постоянно си го задавах(като бях селянин) , но общо взето всеки, с който се опитах да говоря, ме режеше ,че съм му под нивото ... С Дърваря имах малко приказка, с наемниците , с един пазач... Като се разхождах ,стигнах до двореца .... ами там за малко да ме тикнат в затвора (макар че това е една все още непостигната от мене ларп цел ).  Та идеята ми е ,че тия въпроси ,които уж лесно трябва да те отведат до отговора , в някои случаи ,може би , не помагат .

Turn your backs on your enemies And let those motherfuckers rot in their jealousy.

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #21 -: 27 Февруари, 2008, 00:07:18 am »
В някои случаи някои герои просто не са на място. Доказателство е героинята на Мел от Сватбата на Левергад, която просто беше твърде изтънчена за онова варварско събиране :D
Грахаз ме удари по носа!

Mellindor

• Публикации: 494
  • Liked: 14
    • Профил
    • http://mellindor.deviantart.com/
« Отговор #22 -: 27 Февруари, 2008, 00:23:22 am »
Ахам, и аз щях да се включа с тази история.
Мисълта ми е - избирайте си герои, които освен че ще можете да изиграете, и да се вписват в обстановката на ЛАРП-а, защото дори да сте най-опитния ЛАРП играч (не че аз съм, де), цялата игра ще я прекарате в умуване "какво, по дяволите да направя за да направи нещо героят ми според собствения си характер!?"

Белитравиен, странното е, че когато бях лечителка или знахарка, хората си идваха самички при мен... На първия ми ЛАРП като такава успях само веднъж да изляза от колибата си да се разтъпча - толкова ми беше заето :P Тогава хората страшно много се постараха с измислянето на болежки или просто поводи да ме вербуват за някоя страна от конфликта в града.

P.S. И аз МНОГО искам градски ЛАРП! Те са ми най-любимите :)
невидима

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #23 -: 27 Февруари, 2008, 02:03:25 am »
Дам, и на мен...
Аре Ал, на теб разчитаме :D Направи един супер як градски ЛАРП преди да заминеш ;)
Грахаз ме удари по носа!

GunGrave

• Публикации: 160
  • Liked: 0
    • Профил
« Отговор #24 -: 10 Март, 2008, 16:21:59 pm »
Абе така и така си задаваме тука въпросите та ще си задам и аз моя...

От едно 3 седмици обмислям една блестяща (според мен де) и незнам до къде уникална идея за следващия ми ларп герой които би трябвало да е не какъв да е а именно гОлем. Да като казвам гОлем имам предвид онези големи глинени безсмъртни (може би защото са неживи) същества, които нямат собствена воля или глас или каквото и да е а са само вечни слуги. Та идеята на въпроса ми е имате ли нещо против в следващия ЛАРП измежду вас да се мъкне наляво надясно една огромна и тиха фигура, която да ви гледа едновременно настоятелно и тъпо, и която да ви е яд че не можете да убиете (така де не можете директно да убиете, ама ако теглите ножа на мага дето го е съживил се секва и гОлема) и тн, защото идеята ми се хареса доста. Дори съм измислил как да стане, или поне така си мисля. Ако все пак някой има някви идеи за това, сигурен съм че все ще се намери с какво да допринесе за общия вид на персонажа...

Та понеже бях доста неясен нека конкретизирам въпроса си с две думи - Може ли да съм гОлем?

"We are going deep and are going hard"
"Surely you aren't being serious"
"I am serious. And stop calling me Shurley"

Mystic

• Стража
  • *
  • Публикации: 230
  • Liked: 35
    • Профил
    • http://gorata.net/f.php?f=Salador
« Отговор #25 -: 10 Март, 2008, 17:45:31 pm »
Не виждам да има какъвто и да е проблем, идеята е много оригинална и ако се постараеш с костюм това ще внесе много свежест на ЛАРП-а/ЛАРП-овете ;)
Колкото по-тъмна е нощта, толкова по-ярко светят звездите...

Помогнете за развитието на една горичка http://gorata.net/f.php?f=Salador

Orc

• Публикации: 377
  • Liked: 14
  • аш-дурбурук
    • Профил
« Отговор #26 -: 10 Март, 2008, 17:59:02 pm »
Не е лошо като идея - малък голем. Но имай предвид, че мага призовал голем, ще прилича на игленик в края на битката. И не знам кой ще е навит да играе summoner. :)
"Те миришат, те са грозни, те ръмжат... те никакви орки не са!!!"

Малчо

• Профил
« Отговор #27 -: 10 Март, 2008, 18:28:13 pm »
А това не е ли по -скоро като някакво чудовище ,което да трябва да се убие с няква цел.... Щото какво ще прави гОлема в града ... ще пищят жени,деца ...

GunGrave

• Публикации: 160
  • Liked: 0
    • Профил
« Отговор #28 -: 11 Март, 2008, 13:23:16 pm »
Karakum по принцип запознат ли си с цялата идея за гОлема? Това е създание което е не просто немъртво като вампирите, зомбитата или върколаците, ами е неживо, защото никога не е притежавало свой собствен живот. Напълно естествено е да се категоризира по скоро като предмет, отколкото като живо, още по малко пък кръвожадно същество. То е създадено за да се подчинява, да е вечно работещ уред за своя господар. От където идва следващата гледна точка - кой казва че гОлема трябва да се бие? - господаря му... ами ако господаря му не е боен маг? Значи ще помага за различни цели нали така?

"We are going deep and are going hard"
"Surely you aren't being serious"
"I am serious. And stop calling me Shurley"

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #29 -: 12 Март, 2008, 12:18:00 pm »
Аз съм твърдо за тая идея, даже самият аз я обмислям от няколко месеца. Само се надявам да направиш костюма добре, защото не ми се ще да се развали хубавата идея заради лошо изпълнение...
Грахаз ме удари по носа!