ЛАРП

26 Април, 2018, 05:50:37 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Хроники » 2010 » Сталкерски ларп II: Мутация (Модератор: gadina_prokleta) »Тема: Сталкерски ларп ІІ: организационна тема

Автор Тема: Сталкерски ларп ІІ: организационна тема  (Прочетена 10581 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gadina_prokleta

• Moderator
  • Публикации: 2548
  • Liked: 438
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
Дългоочакваният разказ за сталкерския ларп, който беше проведен миналата година, може да бъде видян тук.

Използвам повода да обявя, че е много вероятно тази година около ноември да се случи неговото продължение.
Дали ще има втори сталкерски ларп, зависи от много фактори, главният от които обаче е човешкият.
Търся сериозни и надеждни съорганизатори за ларпа.
Потребностите са следните:

1. геймплей и логистика (gadina_prokleta)
2. техника и ефекти (някой, който да разбира от електротехника - най-вече за осигуряване на осветлението и на някои специални ефекти)
3. транспорт (някой с кола)
4. някой, който да осигури лаптоп, чиито батерии издържат цяла нощ работа (евентуално ще измислим допълнително захранване)
5. избиране и изграждане на терена (обхождане на различни места, докато изберем къде ще е; чертане на аномалии, разпределяне на артефакти)
6. обезопасяване на терена
7. художник/фотошоп дизайнер.

Разбира се, възможно и дори желателно е някои от функциите да се съвместят в едно лице. Освен позиция 1 аз мога да поема и някои от другите неща, но не и всичките.
Имайте предвид също така, че организирането на ларп - особено на този ларп, изисква сериозно отношение и малко или много истинско бачкане, за което никой няма да ви плати надница. Както знаете, ларп се организира за кеф, не за пари. Ще има разходи и съответно - такса за участие, но само на разходопокривен принцип (както винаги). Ако някой иска да се води "организатор" на нещо, но не му се работи за осъществяването му, нека не ми губи времето.
Ако все пак се намерят талантливи и работливи хора, които искат и този ларп да се получи страхотен, нека ме потърсят в близките седмица-две.
Организирането на ларпа ще започне през септември.
Ларпът ще се проведе навярно през ноември.
« Последна редакция: 20 Август, 2010, 09:52:57 am от gadina_prokleta »

Zeratul

• Стража
  • *
  • Публикации: 651
  • Liked: 195
    • Профил
    • http://www.bgparty.org
Re:Сталкерски ларп ІІ: организационна тема
« Отговор #1 -: 17 Август, 2010, 14:30:21 pm »
Ами ... най-ужасното нещо което може да се случи на организатор на ЛАРП ... ще ти се случа пак ако ме искаш ...по точка 2) мисля че мога да намеря човек, 5,6 и 7 мога да се опитам да ги осъвместя ... Шефе ! :bow:

When you reach the Hell,tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction.
[11:57:53]GraHaz says: damn, ur gonna live forever :D

gadina_prokleta

• Moderator
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
« Отговор #2 -: 17 Август, 2010, 14:51:28 pm »
Да, надявах се да ми се случиш  ;)

Varg

• Публикации: 475
  • Liked: 104
  • Единакът
    • Профил
« Отговор #3 -: 17 Август, 2010, 14:58:45 pm »
Аз мога да помогна по въпроса за лаптопа ( по принцип батерията му издържа над два часа и половина, но така или иначе мисля да си взема втора батерия ), както и да помагам по терена
( маркиране на аномалии, пръскане на артефакти и тн ), както правих миналия път.
Мислиш си, че живееш... Лъжеш се... Ела при мен... Ще ти покажа какво е Живот...

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1378
  • Liked: 240
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #4 -: 17 Август, 2010, 15:07:04 pm »
Ами...аз съм споменал с какво и как смятам да помогна... Ако по друг начин се сетя, ще кажа на ЛС.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

TheVampiresS

• Публикации: 73
  • Liked: 0
  • УрукЪ
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/the_vampire_f?r=844251
« Отговор #5 -: 17 Август, 2010, 16:06:31 pm »
Аз мога да помогна с "разкрасяване" на терена, фотошоп, изработване на някои артефакти. Все дребни работи, ама при наличие на много работа и по-малко хора, все ще е от помощ (: Лаптоп мога да осигуря, но батерията му не издържа цяла нощ, малко лаптопи са с толкова издръжливи батерии, може би ще се наложи да се занесат няколко?
Така че, ако има дреболии, които няма кой друг да свърши - обаждай се, поне, надявам се, знаеш, че съм сериозна ;)

"Вампиреса всъщност има задник - той виси на карабинери от раницата й."

lady Marian

• Her Highness
  • Публикации: 599
  • Liked: 277
  • Defender
    • Профил
« Отговор #6 -: 17 Август, 2010, 19:56:51 pm »
Транспорт и терени мога да помагам. А за лаптопа - има не лоши зарядни за кола, както и акумулатори, държащи цяла нощи, които имат вход като за запалка за кола, 98% сигурно ще мога да осигуря такива (+ лаптоп, разбира се)
I sometimes fancy myself as an evil which exists to oppose other evils

gadina_prokleta

• Moderator
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
« Отговор #7 -: 17 Август, 2010, 20:06:57 pm »
Супер! Страхотни сте!

Варг, наистина ще трябват два или три броя от онези неща, които не могат да бъдат назовавани... Ти си знаеш обаче колко труд и енергия се изисква!
Освен това още не знам дали и Орки ще участва.
Впрочем, ако се навиеш, мога да помогна с инвентара или поне да ти пусна една идейка.

Боги, прати на ЛС ;)

Мериан, ако наистина намериш начин за нон-стоп работа на един компютър, би било страхотно. С теб бих се радвал и концепцията да обсъдя, но се опасявам да не ти разваля кефа от участие.
От колата, ако ти се разхожда за избор на терен, също на драго сърце ще се възползвам.

Вампи, ти помогна страшно много на предния такъв ларп. Сигурна ли си, че отново ти се занимава със всичкото изрязване и подреждане?

Varg

• Публикации: 475
  • Liked: 104
  • Единакът
    • Профил
« Отговор #8 -: 17 Август, 2010, 20:45:07 pm »
Гад, мерси за поканата. Естествено, че съм навит да ръмжа и муча и да съсипвам психиката на хората. Имам една яка идея за инвентар, но не бих отказал помощ. Освен това ме е яд, че на предния не можах да реализирам една идея, а именно цялостен вид на мутантското леговище с много психарии в него. Като му дойде времето ще говорим.
Мислиш си, че живееш... Лъжеш се... Ела при мен... Ще ти покажа какво е Живот...

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #9 -: 17 Август, 2010, 21:42:35 pm »
Знам, че истинско бачкане е удебелено до голяма степен в моя чест, ама все пак съм готов да помагам с рисуване и малко фотошоп, ако е нужно. 8)
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

TheVampiresS

• Публикации: 73
  • Liked: 0
  • УрукЪ
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/the_vampire_f?r=844251
« Отговор #10 -: 18 Август, 2010, 14:58:30 pm »
Естествено, че съм сигурна! Иначе нямаше да пиша  :P
И даже мога още по-високо КПД да имам - стига този път да знам какво се случва  ;)

"Вампиреса всъщност има задник - той виси на карабинери от раницата й."

REDSTONE

• Публикации: 169
  • Liked: 3
    • Профил
« Отговор #11 -: 19 Август, 2010, 12:07:15 pm »
Ъх аз съм добър с електроники и разни ел истории ! Доколкото мога ще ви помагам ама съм от Стара Загора ... така че ... май ще е само с чертежи указания и наставления ! Ако желаете и ви трябва нещо винаги ще съм на среща  :bow:

Orc

• Публикации: 377
  • Liked: 14
  • аш-дурбурук
    • Профил
« Отговор #12 -: 20 Август, 2010, 05:56:39 am »
Мда, Гадо, бих поиграл едно от онези неща дето ги няма. Съответно ще помагам и при организирането.
"Те миришат, те са грозни, те ръмжат... те никакви орки не са!!!"

Бускадор

• Administrator
  • **
  • Публикации: 1378
  • Liked: 240
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #13 -: 20 Август, 2010, 07:16:07 am »
Мда, Гадо, бих поиграл едно от онези неща дето ги няма. Съответно ще помагам и при организирането.

Момент. Как ще играеш като те няма! Нищо де...те учените ще докажат...

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.

gadina_prokleta

• Moderator
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
« Отговор #14 -: 20 Август, 2010, 08:49:35 am »
Значи като гледам, събираме се така:

- геймплей: gadina_prokleta
- избор на терен, обезопасяване на терена: Zeratul
- избор на терен, логистика, транспорт, лаптоп: lady Marian
- осветление и ефекти: ? ? ?
- художник, фотошоп: GraHaz, Mockingbird (ако се наложи)
- общ инвентар, специална роля: TheVampiresS
- оформление на терена, специални роли: Orc, Varg
- една специална задача: bogy shashav

Тоя списък го правя за себе си. Кой какво ще свърши, ще се види накрая, но като гледам, събираме се все сериозни люде. Има сериозен шанс да се справим :)

Относно "осветление и ефекти" има два основни технически проблема, които трябва да се решат:
1. Крушки на кабел на акумулатор. Някой, който да разполага с два-три излишни акумулатора?
2. Възможно най-евтиното решение за светлинки на батерии.
Засега най-евтиното, което знам, е да се демонтират готов комплект светодиод + 3 часовникови батерии от едни запалки, които са с "фенерче" и струват най-малко 48 стотинки. Това не е достатъчно евтино решение, ще ми се да има и по-добро. Друг вариант: аз имам и мога да доставя (безплатно да речем) доста светодиоди. Търсят се обаче голямо количество батерии на много ниска цена и някой, който да ги свърже правилно и да ги подготви за разполагане по терена. Себестойността на светлинка трябва да се получи под 48 стотинки... и да светят цяла нощ.