ЛАРП

21 Януари, 2018, 11:16:34 am
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Хроники » 2009 » Исторически ларп »Тема: Отзиви и коментари от "Война за господство".

Автор Тема: Отзиви и коментари от "Война за господство".  (Прочетена 9976 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lox Ara'dia

• Магистър
  • *
  • Публикации: 22
  • Liked: 1
    • Профил
Re:Отзиви и коментари от "Война за господство".
« Отговор #30 -: 15 Ноември, 2009, 21:55:14 pm »
Казаците доказаха , че за пиячка убиват... :lol: ( Това Шишман го знае най-добре.) :cheers:
" It is such a quiet thing to fall... but far more terrible is to admit it." - Kreia

Енравота

• Публикации: 704
  • Liked: 0
    • Профил
    • Myspace
« Отговор #31 -: 15 Ноември, 2009, 21:59:07 pm »
(грахаз (да го блъсне тир дано, че не дойде) пауър!)
Супер исках да дойда, ама нямах грам инвентар и нито стотинка, с която да си направя...

хмм на мен що ми каза , че те домързяло
The end is near ...

Plamer

• Публикации: 437
  • Liked: 2
  • У-ГЪ-ЗО
    • Профил
    • http://www.facebook.com/home.php#/profile.php?ref=profile&id=1494243378
« Отговор #32 -: 15 Ноември, 2009, 22:03:08 pm »
За да можеш да го преебеш като го напишеш тук  ;D

Pohjoistuuli

• Публикации: 706
  • всички 'ша умрем...
    • Профил
« Отговор #33 -: 16 Ноември, 2009, 08:00:29 am »
СУУУУПЕР якото ларп-че^^  аз мн са изкефих^^ беше супер забавно. благодаря на вс турци в частност,,, бехме най-жалките типове :D ааа организаторите - браоска^^ ъм... абе яко беше. я за 1 мин не можах да роуплейвам щото не можех си поема въздух от смях, за което се извинявам  :-\ ии... да ... ЗА БАКЛАВАТА, РОМА И ЛЪСКАВИТЕ ЖЪЛТИ СКЪСАНИ ГАЩИ НА СУЛТАНА!  :rock: :cheers: :bow:
a banana...

a.k.a. Tuuli

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
« Отговор #34 -: 16 Ноември, 2009, 10:31:02 am »
(грахаз (да го блъсне тир дано, че не дойде) пауър!)
Супер исках да дойда, ама нямах грам инвентар и нито стотинка, с която да си направя...

хмм на мен що ми каза , че те домързяло
Защото освен, че нямах пари ме домързя да се мъча да импровизирам. :P А и ми е по-лесно да кажа, че ме е домързяло, отколкото да ти се обяснявам...
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

Varg

• Публикации: 475
  • Liked: 104
  • Единакът
    • Профил
« Отговор #35 -: 16 Ноември, 2009, 10:33:46 am »
Не се получи това, което исках. Системата на победа не беше добре изградена, което и предизвика обърквацията накрая. Заради това и се извинявам като организатор на всички, които съм разочаровал. Въпреки това се радвам, че хората като цяло са доволни от събитието. Много ме зарадваха, че почти всички се бяха постарали с инвентарите и се вписваха в обстановката. Нямаше такива интриги, предателства и заговори, точно като едно време.  :lol:

Евала на Тули за хубавата баклава. Между другото постояно си мислех, че си е измислена и не съществува. Но като налазих турския лагер и видях цяла тава, направо изпитах душевно блаженство като я опитах.  :lol:

Благодаря на всички царе, които спомогнаха за засиването на разприте и интргите, особено на Малчо, които даже успя да си сцепи гащите.

Специални поздрави за Деспотица Добротица ( Хелън ), която ме качи със знамената и мн помогна за организацията.

Огромни, безкрайни, безгранични благодарности на Робър, който ми направи знамената и царските символи. Без неговата помощ ларпът нямаше да го има. Евала!  :bow:

И накрая поздрави за византийците ми - Деци - Мъжеобичащия, Боги - Йохан, Лоли - вече женената ми за татарин, дъщеря и Мармота - Кьоравия Котьо. Доказахме, че византийците са най-гадните и долни кучета. Взехме парите на всички, даже и на другите наемници.

Тоя ларп ще го запомня с култови простотии, които отиват на подпис. Тули: " Султане, харема Ви се дави!", Медка: " Ех, как припка тая пшеница.", Деци: " Това може да се поспори, че е мъж." И накрая любимото ми от Орк: " Това че искам да се ..... с мъж, не ме кара да се чувствам жена".
Мислиш си, че живееш... Лъжеш се... Ела при мен... Ще ти покажа какво е Живот...

Babuger

• Публикации: 587
  • Break the enemy resistance
    • Профил
« Отговор #36 -: 16 Ноември, 2009, 10:57:24 am »
И накрая любимото ми от Орк: " Това че искам да се ..... с мъж, не ме кара да се чувствам жена".

"Това че искам да се...с мъже прави ли ме жена?" беше Варги ако не се лъжа.
I think the world would be much better place if they were no guns. Then we could finally focus on the important things, like sword fighting, and how to kill a man with one punch.

gadina_prokleta

• Oпозиция
  • Публикации: 2546
  • Liked: 438
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
« Отговор #37 -: 16 Ноември, 2009, 11:21:37 am »
Специални поздрави за Деспотица Добротица ( Хелън ), която ме качи със знамената и мн помогна за организацията.

Неее, в последна сметка тя реши да не ми е жена. Тя игра мъж. Значи ми е била... мъж!  :lol:

Aerie

• Публикации: 1397
  • Liked: 278
  • Грешка на източното пекарско изкуство
    • Профил
« Отговор #38 -: 16 Ноември, 2009, 11:40:43 am »
Varg, правилният цитат е "Султане, харема се дави" , без Ви  ;D

Бъдъмба

• Публикации: 163
  • Liked: 1
    • Профил
    • http://badamba.wordpress.com/
« Отговор #39 -: 16 Ноември, 2009, 14:20:53 pm »
Като цяло добре замислен и добре проведен ларп.

Армията на султана беше заразена от истинска ориенталска разпуснатост - войните си падахме по мъже или по момченца (ох, Мартинчо!), жените си падаха една по друга, само Баязид като истински владетел от бога беше бисексуален, поради което и всички му бяхме верни до гроб. При това се грижеше като бащица за нас и освен със снайперистка се беше постарал да обзаведе харема си с готвачка, знахарка и виночерпка (в конкретния случай ромо- и ракио-черпка). Заради баклавата умирахме с радост, а заради рома и ракията три пъти подминахме входа на крепостта :D На всичкото отгоре си имахме най-усърдния имам, който да съблюдава за чистотата на душите ни.

Не знам как е било в другите армии, но и тримата български владетели отстрани се представиха страхотно - деспот Гадотица беше ослепително надменен и ораторстването явно му идеше отвътре, Орк Шишман като истински политик беше безскрупулен и прагматичен ("Отрязаха ти пишката? То е полезно!"; "Така и така сме тук, я да нападнем Добротица"), а Срацимир Насмиш проявяваше по равно царско великодушие и царска жестокост.
За съжаление през повечето време не успявах да разбера какво става, кой е настоящия съюзник и срещу кого сме тръгнали да се бием, което много не ми помагаше да вляза в роля. Най-истински се почувствах когато със Здравко, бидейки инвалиди от войната, тръгнахме да си търсим султана, а Срацимир ни хвана и заповяда да ни отрежат по още една ръка. Евала! Така се постъпва с религиозни фанатици  ;D

И все пак, чисто бойните ларпове май не са ми чак толкова интересни. А може би просто свърши прекалено бързо?
« Последна редакция: 16 Ноември, 2009, 16:05:06 pm от Бъдъмба »

LIMBONIC

• Публикации: 132
  • Liked: 3
    • Профил
« Отговор #40 -: 16 Ноември, 2009, 14:30:56 pm »
( Уникална гледка бяха нашите казаци, особено когато се докопат до пиене.)
Чудно ми беше как толкова малобройни успяхме да удържим атаките срещу твърдината Карвуна.  :)

Отряд пияни казаци, какво друго ти трябва, за да удържиш една крепост  :P

.

Aerie

• Публикации: 1397
  • Liked: 278
  • Грешка на източното пекарско изкуство
    • Профил
« Отговор #41 -: 16 Ноември, 2009, 15:15:21 pm »
а заради рома и ракията три пъти подминахме входа на крепостта

Не знам, ама аз 5 пъти го подминах...  ;D ::)

Малчо

• Публикации: 936
  • Liked: 2
    • Профил
« Отговор #42 -: 16 Ноември, 2009, 17:16:17 pm »
ПАК ИМАМ НЕТ !!!

"Отрязаха ти пишката? То е полезно!"; "Така и така сме тук, я да нападнем Добротица"

Тия ги бях забравил :) :) :)

Гад, ти не ме плени , а аз дойдох и мирно се предадох :p . Даже първоначално ви влязох в гръб, но за да не решите ,че идвам с лоши помисли ви заобиколих като бутах всеки клон със знамето и минах по пътеката :D

Наистина и аз забравих да благодаря на Робър, за тоя ЛАРП трябваше да се направят символите и знамената като декор и той ги направи и двете ,като дори не дойде на ларпа . Много ти благодаря за това ,Робър!

За финал... разбрах ,че има още снимки . ДАЙТЕ ГИ ДОЛНИ ФЕСОВЕ!!!! и дайде и клипчето с молитвата ,много искам да го видя :)

Turn your backs on your enemies And let those motherfuckers rot in their jealousy.

gadina_prokleta

• Oпозиция
  • Публикации: 2546
  • Liked: 438
  • светъл елф
    • Профил
    • Bright Future
« Отговор #43 -: 16 Ноември, 2009, 17:29:20 pm »
Предал си се, ама в историята ще остане, че съм те пленил  :P

Бускадор

• Публикации: 1371
  • Liked: 239
  • Хайдутин на свободна практика
    • Профил
    • Ларп работи
« Отговор #44 -: 16 Ноември, 2009, 17:32:49 pm »
Предал си се, ама в историята ще остане, че съм те пленил  :P

Историята се пише от победителите и в хрониките на Империята мизите и османците ще останат само като бележка под линия  :P   Татарите историци не хранят така че най-вероятно вече са забравили.

http://drunkethics.blogspot.com/
http://basiclarp.blogspot.com/

Though mortal men have little life beside the span of the Elves, they would rather spend it in battle then fly or submit... though Morgoth slay the doer he cannot make the deed not have been.