ЛАРП

22 Юли, 2018, 23:53:17 pm
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

ЛАРП България - НОВИНИ

ЛАРП » Хроники » 2008 » Национален ЛАРП 2008 »Тема: Отзиви от ЛАРП-а

Автор Тема: Отзиви от ЛАРП-а  (Прочетена 36204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Zeratul

• Стража
  • *
  • Публикации: 651
  • Liked: 195
    • Профил
    • http://www.bgparty.org
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #15 -: 06 Април, 2008, 19:42:18 pm »
Не съм съгласен съвсем с подхода на GraHaz защото така се превръща ЛАРПА точно в нещо каквото съвсем не е ... няма смисъл да падаш до нечие ниво ... макар че да си призная в определени случаи и срещу определени индивиди може би това е начинът.
Няма да повтарям нещата за честната игра и така нататък, но искам да отбележа че освен като най-нов нашият клан е и най-млад в смисъл - средна възраст на играчите - 15-16 г ... + 2 месеца подготовка ... - не може да очаквате чудеса от това ...
Всички видяхме какво могат "Дуло" но (сега дано не се обидят) сборът от годините на 6-7 техни играчи е колкоко сборът години на цения ни клан! ... всеки и бил дете и не можете да искате особено много от тях.
И още едно мое лично впечатление - в света на ЛАРП - повечето са доблестни и достойни хора ... но за съжаление в реалния свят тези хора се ослушваха когато трябваше да си почистят поляната около огъня и да си качат металните пейки на място... (при молба за помощ да качим пейките получих отговор - "сори ма ще ми се намокри якето"  или просто се правиха че не чуват - коментара запазвам за себе си) единствено ХЕЛЕН (шапка й свалям, доказа че човек на място) беше сред почистващите освен хората от нашия клан....
Ненужно е да споменавам че 70% от боклуците не бяха направени от хора от нашия клан ....
Та след като видях как най-малките от нашия клан на по 13-14 събират боклуците на "великите" батковци в дъжда се убедих, че красивата броня и меч не правят човека ... не само в измисления свят на ЛАРП, но и в реалния. Така че се надявам другият път когато отидем на Ларп да няма неуважение към планината и хората играещи рицари и благородници, да не се оказват боклуци в реалността.

When you reach the Hell,tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction.
[11:57:53]GraHaz says: damn, ur gonna live forever :D

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Публикации: 3405
  • Liked: 415
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #16 -: 06 Април, 2008, 19:45:35 pm »
А на водачите не им пука за самочувствието на подчинените им.
Тяхната работа не е да се грижат за самочувствието на подопечните си, а да ги водят към победа. Как ще ги водят решават самите те.
Ако визираш определен клан кажи кой, ако не, не отправяй нападки така във въздуха, защото ще се започне поредната безконечна дискусия, на която мястото й не е тук...
Here I sit, brokenhearted,
Came to shit but only farted...
Грахаз ме удари по носа!

FEROS

• Публикации: 232
  • Liked: 138
  • Поздрави-твоята сянка.
    • Профил
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #17 -: 06 Април, 2008, 19:47:23 pm »
да прави сте
няма за кво да се караме за глупости извинявам се ако съм обидил някой нямам такова намерение просто изказвам лично мнение.Важното е че после в ресторанта всички бяхме заедно няма значение. Благодаря на всички за изживяването. Беше неповторимо.
РЕСПЕКТ
Вал:
"В края-Гвардия...Пичове, не знам чий щяхме да го дирим без вас! Незаменимо прекарване! Вие сте уникални идиоти! (С най-добри чувства) С нетърпение чакам следващата ни среща! Пък ха дано е скоро..."

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #18 -: 06 Април, 2008, 20:01:24 pm »
А така! Вкарайте малко позитивизъм ебаси :D
Радвам се, че към нас, организаторите няма отправени обвинения и оплаквания, но все пак ми се иска и да си разкажем колко сме се накефили, а не колко са били безсмъртни всички...

Било каквото било, хубавите спомени остават, а лошите се забравят  8)
Грахаз ме удари по носа!

Count Curunir von Dunkel-Flachgau

• Публикации: 436
  • Liked: 0
  • Regere sanguine, regere in veritatem est.
    • Профил
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #19 -: 06 Април, 2008, 20:02:26 pm »
Цитат на: "GraHaz"
А на водачите не им пука за самочувствието на подчинените им.
Тяхната работа не е да се грижат за самочувствието на подопечните си, а да ги водят към победа. Как ще ги водят решават самите те.
Ако визираш определен клан кажи кой, ако не, не отправяй нападки така във въздуха, защото ще се започне поредната безконечна дискусия, на която мястото й не е тук...

И така и трябва да бъде. Може да е игра, но всяка игра има правила, а самочувствието се гради от самите нас. Не от други. А и нали в ролплея не се очаква да се прави на приятели когато ще се "заколим" след минути.
We must be powerful, beautiful and without regret.

Fear is necessary to separate those who are willing to be guided by those who are ready to guide others.

Noriel

• Публикации: 402
  • Liked: 45
    • Профил
    • http://www.myspace.com/noriel_87
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #20 -: 06 Април, 2008, 20:12:04 pm »
Като човек, който организира ларпове:

Това до сега не се беше случвало- 1.Такова масово незачитане на правилата, недоволни хора и слухове за множество "безсмъртни" 2. Такъв мащаб на събитието, този път определено имаше повече хора от миналата година. Няма да хвърлям обвинения и да развивам теории... но това повече НЕ ТРЯБВА да се повтаря. НЯМА да се случва така, че на някои хора дори да им се иска да не идват повече на ларп...
Не знам къде точно беше проблемът- в големият брой играчи (следващия път събираме пари за мегафон :p ); многото неопитни такива или жаждата за победа, на всеки клан.. но ще бъде разбрано и ще се направи така, че това повече да не се случва.
Ако някой посмее да каже, че съдиите на са си свършили работата, да му мисли. Отговорност на всеки е да играе по правилата и да направи всичко по силите си, така че и другите да играят така. Това е Ларп, не сте в училище да се оплачете на госпожата и тя да ви реши проблемите. В София, на ларповете които сме правили не съм виждала такова нещо...
Иначе събитието беше, смея да кажа от всяка друга точка успешно. Транспорта, хижата, куеста, координацията и дори времето.
Искам да благодаря на Пацо и Ал за това че не се избихме :P 8), на Илина, Мрак и Грахаз. Както и на всички други, които помогнаха или дойдоха и играха. Или дори само пиха ;)

Като играч от клан Дуло:

За мен ларпа беше страхотен! Той се случи в рамките на Клана и съюзниците ни. Не усетих почти по никакъв начин проблемите. Бих се с пълни сили, играх със сърце и спечелих. Чувството от победата няма какво да се описва ;) Но удоволствието беше най-вече от играта! От отношенията със хората във клана, от битките и отборната игра. От физическата умора и вътрешното удоволстворение и почивка.
Невероятно изживяване!

Моменти, които със сигурност ще запомня:

Битката за която Пацо говори, на голямата поляна близо до мястото на което четохме правилата.. когато стояхме на хълма горе- съюза на трите клана и решихме да нападнем. Дъждът, който валеше когато слязохме долу и се пръснахме в боя... хората,които се бият насвякъде по продължението на поляната, многото мъртви на земята..
Удържането на пътя над баскетболното игрище, когато с Урук бяхме взели всички мечове. Пъти по-многобройни противници идващи вълна сред вълна..
Двубоят с Глорфиндел по време на турнира.

Моите лични "награди"

Попът! Страшно силна игра, мисля че беше любимият персонаж на всички ;)
Берен, в словото си преди началото на играта.
Пламер, с мечът на живота.
Лазарус (ако съм запомнила правилно). Най-добрият стрелец, който съм виждала на ларп.

FEROS

• Поздрави-твоята сянка.
    • Профил
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #21 -: 06 Април, 2008, 20:13:58 pm »
мене още ме боли врата от ресторанта....предполагам повечето също...колко коси се размятаха....ето точно там в ресторанта...на всички им беше мн яко. Преживяването да видиш толкова хора да размятат глави заедно с теб е неповторимо както и накрая като направихме голямата прегръдка  :D  :D  :D  :D  и поздрава с ръцете ей това трябва да помним. И както кахте лошите неща се забравят хубавите се помнят!!
Вал:
"В края-Гвардия...Пичове, не знам чий щяхме да го дирим без вас! Незаменимо прекарване! Вие сте уникални идиоти! (С най-добри чувства) С нетърпение чакам следващата ни среща! Пък ха дано е скоро..."

GraHaz

• Принцът на крадците
  • Khaaaaaaaaan!!!
    • Профил
    • Van Lalov
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #22 -: 06 Април, 2008, 20:16:28 pm »
Голямата прегръдка ми напомни за втори клаc :D
Грахаз ме удари по носа!

FEROS

• Поздрави-твоята сянка.
    • Профил
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #23 -: 06 Април, 2008, 20:23:49 pm »
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
Вал:

Enjyu666

• Гост
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #24 -: 06 Април, 2008, 20:57:25 pm »
Ех, какво по дяволите повечето сте се закатанчили на тез 'безсмъртни' и нечестни и другите му там споменати? Това ли беше най-важното от събитието? Почти нищо не чух за невероятното прекарване...Съмнявам се мн че всички са гледали само кусурите...все пак, та я по-хубаво вместо да се критикуваме да си кажем най-добрите впечатления и да запазим най-добрите моменти ^.^

Та за мен лично това което ще остане в мен това е как валеше по време почти на целия ларп (ефекта беше уникален!), как на масовките се юрвахме сума ти народ и всеки бие всеки, как вечерта с един сладур от Арменелос слезнахме до Храбрино и след това пешачката до горе се качвахме :D как пяхме около огъня, половината репертоар на Черно фередже изпяхме  :lol: ....
Вечерта прегракнах от смях. Как се бяхме наблъскали 6 човека в стая за двама (и никога ама никога, убедена съм, няма да заглъхне хъркането на Крис от дясната ми страна, това на Лукас от лявата и някъде из далечините - това на Ванката  :shock: ), по едното време хижарите идваха да ни помолят да 'намалим малко децибелите' толкова мн идиотизъм (:
Запознах се толкова мн хора ^.^ (чувствах се като на първата си републиканска манга среща :D ) убедена съм че това няма да е последната среща с повечето от тях :)
Адски мн хора ме впечатлиха кой с добро кой не с толкова, но всичко беше невероятно! Тпва определено няма да е последният ми голям ларп!
Надявам се следващия път да е тройно по-весело, да се изчистят тези дребни проблемчета, които доста успешно помрачиха настроението на бая народ, и да ^.^ това е като че ли....

За мен беше голяма ест да се бия с/срещу останалите кланове. И голямо удоволствие да се запозная с тях  :)

Малчо

• Публикации: 936
  • Liked: 2
    • Профил
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #25 -: 06 Април, 2008, 21:02:30 pm »
Цитат на: "Zeratul"

Няма да повтарям нещата за честната игра и така нататък, но искам да отбележа че освен като най-нов нашият клан е и най-млад в смисъл - средна възраст на играчите - 15-16 г ... + 2 месеца подготовка ... - не може да очаквате чудеса от това ...
Всички видяхме какво могат "Дуло" но (сега дано не се обидят) сборът от годините на 6-7 техни играчи е колкоко сборът години на цения ни клан! ... всеки и бил дете и не можете да искате особено много от тях.
И още едно мое лично впечатление - в света на ЛАРП - повечето са доблестни и достойни хора ... но за съжаление в реалния свят тези хора се ослушваха когато трябваше да си почистят поляната около огъня и да си качат металните пейки на място... (при молба за помощ да качим пейките получих отговор - "сори ма ще ми се намокри якето"  или просто се правиха че не чуват - коментара запазвам за себе си) единствено ХЕЛЕН (шапка й свалям, доказа че човек на място) беше сред почистващите освен хората от нашия клан....
Ненужно е да споменавам че 70% от боклуците не бяха направени от хора от нашия клан ....
Та след като видях как най-малките от нашия клан на по 13-14 събират боклуците на "великите" батковци в дъжда се убедих, че красивата броня и меч не правят човека ... не само в измисления свят на ЛАРП, но и в реалния. Така че се надявам другият път когато отидем на Ларп да няма неуважение към планината и хората играещи рицари и благородници, да не се оказват боклуци в реалността.

Ами аз искам само да те попитам от кога станах член на вашия клан ?! Мамка му аз съм един от основните хора ,които правиха боклук , но и веднага щом Берен каза дойдох да ви помагам(дори не си взех ракията ,която ме топлеше ,защото не ми останаха здрави дрехи) . Не ми е зелта да гледам дали някой е забелязал ,че съм чистил или пък ще съм цапал предната вечер. Просто не слагайте всички под един знаменател ,защото не бяхме само аз и Хелън ,които дойдохме да помагаме ...
   А що се отнася за това с годините ... май ще се слага граница от 16 години за ЛАРП играчите

ЕДИТ : Аз забравих да похваля едни хора ,които си го заслужават :
Първо : Клан Урук при първото ни спречкване с тях ( когато влязоха в лагера на Глутницата). Със пълно право си заслужихте името на клана  и със роулплей и със инвентар ,та чак и с начин на бой ... МИНАХТЕ В ГРЪБ  :P   :lol:  
Второ: Браво на Plamer за представянето му на първия му ЛАРП... За незапознатите това беше пича с Меча на Живота ( в последствие стана и най- псувания на поляната :) ). Наистина се представи много добре ,братле ,шапка ти свалям  :bow:

Turn your backs on your enemies And let those motherfuckers rot in their jealousy.

Zeratul

• Стража
  • *
  • Публикации: 651
  • Liked: 195
    • Профил
    • http://www.bgparty.org
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #26 -: 06 Април, 2008, 21:19:39 pm »
извинявам се че неправомерно съм те причислил към нашия клан - просто  долу всички бяха с качулки и якета и сигурно съм те взел за някой от нашите ... но това не променя особено мнението ми за отношението като цяло на хората към чистенето и поддържането на природата!

When you reach the Hell,tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction.
[11:57:53]GraHaz says: damn, ur gonna live forever :D

Count Curunir von Dunkel-Flachgau

• Публикации: 436
  • Regere sanguine, regere in veritatem est.
    • Профил
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #27 -: 06 Април, 2008, 21:37:27 pm »
Цитат на: "FEROS"
мене още ме боли врата от ресторанта....предполагам повечето също...колко коси се размятаха....ето точно там в ресторанта...на всички им беше мн яко. Преживяването да видиш толкова хора да размятат глави заедно с теб е неповторимо както и накрая като направихме голямата прегръдка  :D  :D  :D  :D  и поздрава с ръцете ей това трябва да помним. И както кахте лошите неща се забравят хубавите се помнят!!

Ох ох! Врата направо не мога да си го движа но.....беше супер. Още веднъщ едно голамо БРАВО на всички!!!
We must be powerful, beautiful and without regret.

Fear is necessary to separate those who are willing to be guided by those who are ready to guide others.

lord Darth Zeke

• Публикации: 19
    • Профил
    • http://www.animes-bg.com/modules/news/
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #28 -: 06 Април, 2008, 21:45:21 pm »
Супер си зикарах, всички бяхме жесели от случващото се атмосверата беше на ниво най-вече когато бяхме 3-те клана горе и заваля.Една приказка се получи направо невероятно който не е ходил на ЛАРП преди това много го е накефило всичко.
А и МНОГО поздрави на Алкард(Урук), много ме израдва направо-на баскетболното игриште - "виждам 1 не 2-ма не 3-ма аааа много са бягаите" :lol:  :lol:  :lol:
Търся аниме фенове да си лафим за анимета.

ЧОВЕКА ШИПКА :) http://www.bgphoto.net/photos/8918/o633431798501946721.jpg

Mystic

• Стража
  • *
  • Публикации: 231
  • Liked: 35
    • Профил
    • http://gorata.net/f.php?f=Salador
Отзиви от ЛАРП-а
« Отговор #29 -: 06 Април, 2008, 22:05:10 pm »
Тъй, тъй...

Ще започна първо с негативното в ЛАРП-а, а именно както всички споменаха - fairplay-а. Явно количеството хора и амбицията на всеки да се представи добре изигра лоша шега на немалка част от участниците. Един единствен клан мога да похваля с невероятната им коректност а именно Арменелос - нека всеки вземе пример от тях за в бъдеще, противно на това, което може би сте чували - правилата са ЗА ДА се спазват. Имаше неразбирателства и за хийлъри и прочие, но това не беше толкова страшно, не един или два случая имаше, когато хора ги удря стрела, те я изритват на страна и продължават да се бият. Още по фрапиращо е когато направиш забележка на играча и той ти се изхили и продължи да се бие, но стига сме коментирали това - има на къде да се работи в тази насока и се надявам всички да си вземем поука от това за да направим преживяването още по-страхотно.

Сега за хубавите страни :) - битките и адреналина бяха страхотни и с огромни мащаби (за нашата ЛАРП действителност). Едно голямо благодаря на Урук, които ни оказаха неуценима помощ в тежките битки и похвала за представянето на Пламер (с меча на живота). Много от новите играчи показаха достойни за уважение качества не само като играчи, но и като хора, което само може да допринесе за развитието на ЛАРП-а в България. Поклон пред съотборниците ми от Дуло, с които за пореден път показахме истински отборен дух и воля за победа!

Нещо, което ми направи гадно впечатление е говоренето зад гърба на хората. Ако искаш да кажеш нещо на някой - кажи му го, детински нещо от рода на "ей ония нищо не си признава" и прочие няма да помогнат на никого. При нарушения имаше към кой да се обърнете, но малцина го направиха, а не сме падари да следим всяка една ситуация. Ще ми се завбъдеще такива проблеми да се решават между играчите между които са възникнали и да няма подобни изцепки. Прочетох нечие мнение, че някой от старите играчи се държали надменно към по-новите, което силно ме потресе. Личното ми впечатление е, че всеки по-стар играч с удоволствие помага и обяснява на новите така че ми беше интересно да чуя конкретни случаи които опровергават това. За "чистотата" няма нищо да споменавам, защото видях какво пренесохме 3-4 човека след масовите битки - захвърлени счупени и не толкова счупени оръжия, боклуци и всякакъв инвентар...

В заключение: Нека първо се научим да бъдем хора пък после ще дойде всичко останало!
Колкото по-тъмна е нощта, толкова по-ярко светят звездите...

Помогнете за развитието на една горичка http://gorata.net/f.php?f=Salador